select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
JMS
   spausdinti

Naujienos

2017/02/03 - Atnaujinta Informacija apie branduolių sintezės tyrimų projekto „EUROfusion“ partnerius


2017 m. sausio 1 d. prie H2020 programos branduolių sintezės (angl. nuclear fusion) mokslinių tyrimų konsorciumo „EUROfusion prisijungė Ukraina. Charkovo fizikos ir technologijos institutas koordinuos branduolių sintezės tyrimus septyniuose šalies universitetuose ir institutuose. Ukrainos branduolių sintezės infrastruktūrą sudaro stelaratoriai Uragan-2M ir Uragan-3M ir plazmos greitintuvai QSPA Kh-50 ir QSPA-M, o šalies mokslinių tyrimų kompetencijos ypač stiprios plazmos srautams atsparių medžiagų ir komponentų, stealaratorių tyrimų ir diagnostikos srityse.

Šiuo metu branduolių sintezės mokslinių tyrimų konsorciume dalyvauja 30 mokslinių tyrimų partneriai  iš 28 Europos šalių. Lietuvą konsorciume atstovauja Lietuvos energetikos institutas. Žemiau pateikiame atnaujintą konsorciumo partnerių žemėlapį.

Išsami informacija apie konsorciumo partnerius – informacinėje brošiūroje, kurią galite atsisiųsti paspaudę šią nuorodą.

Plačiau apie Ukrainos prisijungimą prie konsorciumo skaitykite EUROfusion išplatintame pranešime.EUROfusion konsorciumo partneriai.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2017. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113