select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
JMS
   spausdinti

Naujienos

2017/04/04 - Trijų šalių centralizuoto šilumos tiekimo perspektyvos aptartos projekto REEEM seminare


Šių metų balandžio 4 d. Lietuvos energetikos institute vyko Energetikos kompleksinių tyrimų laboratorijos darbuotojų kartu su kolegomis iš Aalto universiteto (Suomija) surengtas seminaras, skirtas programos „Horizontas 2020“ projekte REEEM atliekamos centralizuoto šilumos tiekimo Helsinkyje, Varšuvoje ir Kaune atvejų analizės einamiesiems rezultatams aptarti. Seminare aktyviai dalyvavo Lietuvos bei Suomijos verslo atstovai, viešnios iš Štutgarto universiteto (Vokietija).

Projektas REEEM – didžiausias energetikos sistemų modeliavimui skirtas programos „Horizontas 2020“ projektas. Juo siekiama aiškiai ir visapusiškai įvertinti poveikį, kurį sukels energetikos strategijos pereiti prie mažo anglies dvideginio išskyrimo. Šioje srityje centralizuotam šilumos tiekimui taip pat tenka svarbus vaidmuo ne tik dėl jo svarbos energetikos sistemoje, bet ir dėl glaudžių sąsajų su elektros energetika.

Projekte vertinant technologijų įtaką koncentruojamasi ne į atskirus aspektus, bet į jų integravimą naudojant esamus ir naujus analizės modelius. Energetikos raidos ir technologijų kaitos poveikio aplinkai, ekonomikai ir visuomenei vertinimai bus naudojami parengti rekomendacijoms, kurios galės būti naudojamas tiek Europos Sąjungos lygiu, tiek ir atskirose šalyse. Dėl šios priežasties vykdant projektą didelis dėmesys skiriamas bendradarbiavimui su sprendimų priėmėjais, ypač Europos Komisija. Plačiau apie projektą galima sužinoti jo interneto svetainėje www.reeem.org.

Seminaro akimirkos:
REEEM seminar on district heating
L. R. Žiemio (LEI) nuotr.
 

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2017. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113