select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos

2018/12/12 - LEI padėjo „Axioma Metering“ sukurti analogų neturintį išmanųjį ultragarsinį skaitiklį


Lietuvos energetikos instituto mokslininkai padėjo bendrovei „Axioma Metering“ sukurti analogų neturintį išmanųjį ultragarsinį skaitiklį, kurio masinė gamyba bus pradėta jau 2019 m. naujoje Kauno LEZ pastatytoje išmaniųjų apskaitos prietaisų gamykloje.

Pasinaudodama 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ priemone Nr. J05-LVPA-K „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“, 2017 m. bendrovė „Axioma Metering“ startavo su nauju projektu „Išmani energijos vartojimo efektyvumo vertinimo, apskaitos ir valdymo sistema“, kuriame kaip partnerė dalyvavo ir LEI Šiluminių įrengimų tyrimo ir bandymų laboratorija.

Laboratorijos kolektyvui teko vykdyti svarbius naujo skaitiklio kūrimo etapus. LEI atliktų tyrimų rezultatai leido nustatyti silpnąsias kuriamų produktų vietas, juos pagerinti, kad atitiktų ES darniųjų standartų reikalavimus techninėms ir metrologinėms charakteristikoms, o kartu sertifikuoti pagal direktyvos 32/2014/ES reikalavimus. Eksperimentiniais ir skaitinio modeliavimo metodais gautus rezultatus „Axioma Metering“ panaudojo konstruodama realių matuoklių modelius/prototipus, kurių paklaidos ir paveikiųjų veiksnių įtakos buvo nustatomos LEI etaloniniuose hidrodinaminiuose įrenginiuose.

LEI mokslininkai didžiuojasi, kad savo sričių Lietuvos verslo lyderiai vertina Institutą kaip patikimą partnerį. Instituto kaip partnerio dalyvavimas numatytas dar trijuose priemonės „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“ projektuose.
LEI Šiluminių įrengimų tyrimo ir bandymų laboratorija atitinka LST EN ISO/IEC 17025:2005 reikalavimus ir yra akredituota atlikti skyscių ir dujų srauto, šilumos kiekio, slėgio ir temperatūros matuoklių kalibravimą ir bandymus.Išsamiau skaitykite žurnalo „Investuok“ (2018 gruodžio nr.) straipsnyje.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2018. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113