select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos

2019/03/27 - Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos mokinių vizitas institute


2019 m. kovo 27 d. Institute lankėsi Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos mokiniai.

Atsinaujinančių išteklių ir efektyvios energetikos laboratorijos vadovas skaitė paskaitą apie atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą elektros gamyboje.

Mokiniai buvo trumpai supažindinti su Šiluminių įrengimų tyrimo ir bandymų laboratorijoje atliekamais darbais. Pademonstruotos mikro ir makro srautų vizualizacijos sistemos ir jų veikimo principas bei suteikiamas matavimų galimybės. Pristatytas bipolinio kietųjų dalelių aglomeratoriaus veikimo principas ir panaudojimo galimybės, oro greičiui skirti matuoti anemometrai, jų tipai bei veikimo principais.

Vandenilio energetikos technologijų centre mokiniai susipažino su pagrindinėmis Centro tyrimų kryptimis, kuriant medžiagas vandenilio saugojimui, vandenilio kuro elementams, ir vandenilio atskyrimo iš angliavandenilių membranoms; pamatė ir susipažino su pagrindiniais medžiagų sintezės įrenginiais ir veikimo principais; susipažino su mikroskopijos technologijomis esančiomis Centre: optine mikroskopija ir skenuojančia elektronine mikroskopija. Mokiams pademonstruota kaip aktyvuotas aliuminis reaguoja su vandeniniu ir reakcijos metu generuojamas ženklus vandenilio kiekis, kuris patenka į vandenilio kuro elementą ir generuoja elektros energiją, kuri aktyvuoja demonstracinį vėjo malūno maketą.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113