select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos

2019/05/07 - Vėjo energetikos edukacija Erasmus+ moksleiviams


Gegužės 7 d. institute lankėsi Tauragės r. Batakių pagrindinės mokyklos 8-10 klasių mokiniai ir jų bendraamžiai iš Ispanijos, Portugalijos, Graikijos ir Estijos, dalyvaujantys Erasmus+ jaunimo mainų programoje. Tai buvo jau antrasis šios mokyklos svečių iš Europos apsilankymas LEI vėjo energetikos edukaciniuose užsiėmimuose.

Mokiniai klausėsi edukacinės programos „Pagauk vėją“ paskaitos apie vėjo elektrinių gamybos ir statybos ypatumus, veikimo principus ir naujausias technologijas bei dalyvavo energijos gamybos varžybose: sukonstravo vėjo elektrinių modelius, kurių sparnus suko ventiliatoriaus sukurti oro srautai. Dalyviai entuziastingai fiksavo generatoriaus įtampos parodymus, atspindinčius jų pagaminto vėjaračio efektyvumą. Efektyviausios formos sparnus pagaminusios ir didžiausius energijos gamybos rodiklius pasiekusios komandos apdovanotos atminimo dovanėlėmis.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113