select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos

2019/10/24 - Konferencijos „Mokslo centrų ir institutų veiklos iššūkiai bei perspektyvos reformų kontekste“ apžvalga


Spalio 22 d. Lietuvos mokslų akademijoje įvyko konferencija-diskusija „Mokslo centrų ir institutų veiklos iššūkiai bei perspektyvos reformų kontekste“.

Konferencijos iniciatoriai – trijų institutų vadovai, panorę supažindinti kolegas ir Lietuvos mokslo politikos formuotojus su naujomis Europos mokslo institutų veiklos persitvarkymo tendencijomis. Kartu buvo paskelbta ir apie trijų mūsų šalies mokslo įstaigų – Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC), Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) ir Lietuvos energetikos instituto (LEI) – apsijungimą į Mokslinių tyrimų ir technologijų organizacijų (MTTO) asociaciją – tinklinį darinį, analogišką europiniams. Tokios asociacijos misija yra kuo efektyviau mokslo žinias perduoti pramonei. Tokioms asociacijoms būdinga: aukšto lygio mokslas, atliekami taikomieji tyrimai, teikiamos inovacinės paslaugos bei aukštųjų technologijų startuolių kūrimas.

Išsamesnę konferencijos-diskusijos apžvalgą kviečiame skaityti LMA pranešime:
http://www.lma.lt/news/708/38/Naujos-mokslo-bendradarbiavimo-formos extrnal link

Apžvelgus mokslinių tyrimų institutų reformos eigą ir įvertinus pasiektus mokslinių tyrimų rezultatus, didėjantį tyrimų tarptautiškumą ir tarpdiscipliniškumą, kylančią mokslininkų kompetenciją, mažą inovacijų bei technologijų plėtrą ir mokslinių tyrimų institutams kylančius ekonominius bei organizacinius iššūkius, konferencijos organizatoriai priėmė šią rezoliuciją:

 Lietuvos mokslų akademijos ir Mokslinių tyrimų ir technologijų organizacijų asociacijos konferencijos-diskusijos rezoliucija
Iš dešinės: Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) mokslinė sekretorė dr. Vita Tilvikienė, LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas, Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus pirmininkas akad. Leonas Valkūnas, Fizinių ir technologijos mokslų centro direktorius akad. Gintaras Valušis, Lietuvos energetikos instituto direktorius dr. Sigitas Rimkevičius, kiti konferencijos dalyviai. LMA nuotr.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113