select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2008 metai

2008/11/04 - Regioniniai branduolinės saugos profesinio mokymo kursai – pirmą kartą Lietuvoje

Š.m. spalio 20 – 31 dienomis pirmą karta Lietuvoje įvyko Regioniniai branduolinės saugos profesinio mokymo kursai (angl. Basic Professional Training Course in Nuclear Safety).

   
   

Idėja suorganizuoti tokius kursus Lietuvoje priklauso Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai (VATESI). Š.m. balandžio pabaigoje atvykusi į Lietuvą Tarptautinės atominės energijos agentūros( TATENA) atstovė p. Maria J. Morach Ramirez iš branduolinės saugos ir saugumo departamento, Branduolinių įrenginių saugos skyriaus parėmė šią iniciatyvą ir ėmėsi šiuos kursus organizuoti. Buvo nutarta, kad kursus kuruos Lietuvos energetikos institutas, kursų direktoriumi buvo paskirtas habil. Dr. Algirdas Kaliatka. Rengiant kursus labai aktyviai prisidėjo ir UAB „Visagino atominė elektrinė“ bei Ignalinos Atominė elektrinė. Kursai prasidėjo ir pirmąją savaitę vyko Lietuvos energijos didžiojoje konferencijų salėje, antrosios savaitės pradžioje buvo persikelta į Ignalinos AE mokymo centrą.

Šiuose dviejų savaičių kursuose greta TATENA parinktų lektorių, paskaitas skaitė ir dėstytojai bei specialistai iš Kauno technologijos universiteto, Fizikos instituto, Lietuvos energetikos instituto, Ignalinos AE. Šiuose kursuose nebuvo apsiribota vien TATENA numatyta kursų programa, buvo įtrauktos temos, kurios įdomios Baltijos šalių atstovams, besiruošiantiems Ignalinos AE vietoje statyti naują atominė elektrinę: naujos atominės elektrinės struktūros kūrimas, išorinis elektros tiekimo tinklas, elektrinės išardymas po galutinio sustabdymo.

Kursuose paskaitas klausė 20 dalyvių iš užsienio ir 19 klausytojų iš vietinių organizacijų. Greta tradicinių rytų Europos regiono šalių (Armėnijos, Bulgarijos, Čekijos, Vengrijos, Kazachstano, Rumunijos, Rusijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ukrainos) į kursus buvo pakviesta ir po vieną atstovą iš Baltijos šalių, besiruošiančių statyti naują atominė elektrinę Latvijos, Estijos ir Lenkijos). Kartu su užsieniečiais, kursuose dalyvavo ir VATESI, UAB ,,Visagino atominė elektrinė“ bei LEI atstovai.

Kursų metu klausytojai susipažino su pagrindiniais branduolinės, radiacinės, aplinkos saugos principais, atominių elektrinių saugos užtikrinimo ir jos vertinimo metodais. Dalyviams buvo organizuota ekskursija į Ignalinos AE, jie taip pat turėjo galimybę susipažinti ir su Ignalinos AE esančiu reaktoriaus valdymo treniruokliu. Dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes (jėgainės, reaktoriaus ir turbinų operatorių) ir naudodamiesi treniruokliu atliko praktinį darbą – turėjo atlikti operatorių veiksmus avarinių situacijų atveju.

Spalio 31 dieną kursų klausytojams, sėkmingai išlaikiusiems egzaminus, buvo įteikti sertifikatai, liudijantys apie įgytą kompetenciją vertinti su branduoline sauga susijusius klausimus.

Šie kursai yra pirmasis žingsnis (bandomasis projektas) steigiant Regioninį branduolinės saugos mokymo centrą Lietuvoje.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113