select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2009 metai

2009/11/03 - Regioniniai branduolinės saugos profesinio mokymo kursai – jau antrąjį kartą Lietuvoje

2009 metų spalio 19 – 30 dienomis Lietuvoje vėl (jau antrąjį kartą) vyko Regioniniai branduolinės saugos profesinio mokymo kursai (angl. Basic Professional Training Course in Nuclear Safety).

Idėja suorganizuoti tokius kursus Lietuvoje priklauso Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai (VATESI). Lygiai prieš metus – 2008 metais spalio mėnesio pabaigoje šie kursai vyko pirmąjį kartą. Šiuos kursus kuruoja Lietuvos energetikos institutas, kursų direktoriumi buvo paskirtas habil. Dr. Algirdas Kaliatka. Rengiant kursus labai aktyviai prisidėjo ir UAB „Visagino atominė elektrinė“ bei Ignalinos atominė elektrinė.

2009 metais kursuose paskaitas klausė 41 dalyvis iš 16 užsienio šalių (Albanijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Bulgarijos, Gruzijos, Kazachstano, Juodkalnijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ukrainos, Vengrijos), taip pat atstovai iš UAB „Visagino atominė elektrinė“, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI), Vilniaus universiteto, VITI.

Dviejų savaičių kursuose greta TATENA parinktų lektorių, paskaitas skaitė ir dėstytojai bei specialistai iš Kauno technologijos universiteto, Fizikos instituto, Lietuvos energetikos instituto, Ignalinos AE. Kursai buvo organizuoti, remiantis Tarptautinės atominės energijos agentūros parengtais paskaitų moduliais. Buvo skaitomos paskaitos ir pravesti praktiniai užsiėmimai pagrindiniais branduolinės, radiacinės, aplinkos saugos principų, atominių elektrinių saugos užtikrinimo, deterministinės ir tikimybinės saugos analizės klausimais. Dalyviams buvo organizuota ekskursija į Ignalinos AE, jie taip pat susipažino ir dirbo su Ignalinos AE esančiu reaktoriaus valdymo treniruokliu. Dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes (jėgainės, reaktoriaus ir turbinų operatorių) ir naudodamiesi treniruokliu atliko praktinį darbą – turėjo atlikti operatorių veiksmus avarinių situacijų atveju. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai atsakinėjo į lektorių klausimus, sprendė praktines užduotis ir pristatė savo šalies ir savo organizacijos patirtį. Kursų metu, kiekvienos darbo savaitės pabaigoje buvo surengiami egzaminai, kurio metu dalyviai pasitikrindavo savo žinias iš perskaitytų paskaitų medžiagos. 2009 metų spalio 30 dieną kursų klausytojams, sėkmingai išlaikiusiems egzaminus, buvo įteikti sertifikatai, liudijantys apie išklausytą kursą, suteikiantį kompetenciją vertinti su branduoline sauga susijusius klausimus.

Kursų įvertinimo klausimyne kursų klausytojai labai gerai įvertino kursų organizaciją ir jų naudą. Daugumą klausytojų pažymėjo, kad jiems buvo labai įdomūs užsiėmimai Ignalinos AE mokymo centre: patiko ekskursija į Ignalinos AE, praktinis užsiėmimas su pilnamasteliniu jėgainės treniruokliu. Taip pat labai vertinga pasirodė Ignalinos AE eksploatacijos pabaigimo ir atidirbusio radioaktyvių atliekų tvarkymo patirtis. Šios paskaitos sulaukė labai daug klausimų. Tai rodo, kad verta plačiau paskleist Ignalinos AE patirtį, bei pagalvoti apie pilnamastelinio jėgainės treniruoklio pritaikymą ir kitiems uždaviniams (pvz. situacijoms jėgainės dezaktyvavimo metu modeliuoti).

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113