select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2010 metai

2010/09/10 - Tyrėjų nakties renginiai Lietuvos energetikos institute

Rugsėjo 24-ąją jau šeštąjį kartą Lietuvoje vyks mokslo šventė “Tyrėjų naktis 2010”. Jos tikslas – supažindinti visuomenę su greta jų dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų ir ieškojimų esmę ir naudą visuomenei, parodyti, kad ir mokslininkai randa laiko pramogoms ir poilsiui. Rugsėjo 24-osios vakarą net 27 Europos šalių gyventojai lankysis mokslinėse laboratorijose ir observatorijose, stebės mokslinius eksperimentus arba patys bandys juos atlikti, diskutuos su mokslininkais.
Šiais metais pirmą kartą Tyrėjų nakties renginiai vyks Lietuvos energetikos institute. Rugsėjo 24-ąją nuo 18 valandos čia laukiama visų – nuo kūdikio (-ės) iki senolio (-ės). Bus rengiamos ekskursijos po Degimo procesų, Plazminių technologijų, Šiluminių įrengimų tyrimų ir bandymų, Branduolinių įrenginių saugos laboratorijas, Vandenilio energetikos technologijų centrą. Lankytojai galės ne tik apžiūrėti įrangą, bet ir dalyvauti atliekant parodomuosius tyrimus. Į kai kurias laboratorijas vienu metu gali patekti ribotas žmonių skaičius, todėl įdomiausi atliekami bandymai bus rodomi ekrane.
Tyrėjų naktį Lietuvos energetikos institute taip pat vyks paskaitos – diskusijos, kuriose susiejami naujausi moksliniai tyrimai ir akcentuojamas jų pritaikymas kasdieniniame gyvenime bei įtaka visuomenės raidai. Paskaitų tematika numatoma labai plati: per tris valandas bus galima sužinoti apie pėdsekystę, ekstremalių įvykių riziką, vaistų kūrimą, branduolinę energetiką ir mokslo filosofiją. Visų Tyrėjų nakties LEI renginių (ekskursijų po laboratorijas, mokslo darbų parodos, viktorinos ir kt.) pagrindinė mintis yra „Mokslas arčiau Tavęs“, todėl paskaitose taip pat bus siekiama ne tik dalintis žiniomis, bet ir išprovokuoti gyvas diskusijas.
Parodoje „Mokslo pasaulis“ gyvai bendraujant su lankytojais bus pristatomi įvairių reiškinių ir technologijų demonstraciniai modeliai, padedama lankytojams vykdyti praktinius („hands-on“) eksperimentus, dalijamasi moksliniais tyrimais paremtais ir gyvenime pritaikomais patarimais (pvz. apie energijos taupymą, kovą su klimato kaita ir kt.).
„Europos kampas“ bus įrengtas šalia įėjimo į LEI ir apjungs kitus institute vyksiančius renginius. “Europos kampe” lankytojai galės susipažinti su informacine medžiaga apie Europos Sąjungos finansuojamas mokslo programas.
Daug dėmesio sulauks į Institutą atėję vaikai. Vyks piešinių ir skulptūrų konkursas „Mokslininkas ar mokslininkė vaikų akimis“, vaikiška viktorina, kiti užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams. Bus galima žaisti laisvai prieinamus kompiuterinius žaidimus, kuriuose patraukliai pristatomi mokslo tyrinėjami reiškiniai. Žaidimai bei mokslui ir mokymuisi skirtos kompiuterinės programos bus demonstruojamos atskiroje erdvėje, kur renginio dalyviai galės patys išbandyti jų veikimą.

Specialūs Tyrėjų nakties svečiai – asociacijos „Baltijos vilkas“ atstovai papasakos ir parodys, ką gamtoje randami įvairių žvėrių pėdsakai pasakoja apie jų gyvenimą. Dalyviams pageidaujant „Baltijos vilko“ nariai pamokys vobintojo meno – kaip prisišaukti vilką staugimu.
Baigiamasis Tyrėjų nakties Lietuvos energetikos institute akcentas bus Gudruolių viktorina, kurioje susirungs mokslininkų ir kitų šventės dalyvių komandos. Viktorinos klausimai reikalaus ne sausų žinių, o sumanumo, todėl klausimas „ar tikrai tie mokslininkai tokie gudrūs“ išlieka labiausiai intriguojantis. Atsakymą sužinosime rugsėjo 24 d. Lietuvos energetikos institute.

Tyrėjų nakties renginiai rugsėjo 24 d. vyks įvairiose Lietuvos vietose:
VILNIAUS UNIVERSITETAS
Planetariumas, Konstitucijos pr. 12A. Pradžia 18 val.
Botanikos sodas, Čiurlionio g. 110. Pradžia 15 val.
Filosofijos fakultetas, Universiteto g. 2. Pradžia 17 val.
Fizikos fakultetas, Saulėtekio al. 9, III rūmai. Pradžia 15 val. al. 9 III i,
Chemijos fakultetas, Naugarduko g. 24. Pradžia 9 val.
Gamtos mokslų fakultetas, Čiurlionio g. 21/27. Pradžia 17 val.
KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS, Studentų g. 48. Pradžia 16 val.
MOLĖTŲ ASTRONOMIJOS OBSERVATORIJA, Molėtų rajonas, Kulionių kaimas. Pradžia 19 val.
LIETUVOS ENERGETIKOS INSTITUTAS, Breslaujos g. 3. Pradžia 18 val.

Daugiau apie renginį galima sužinoti internete www.tyrejunaktis.lt

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113