select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2011 metai

2011/11/29 - LEI pranešimas spaudai - apklausos rezultatai

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI
 
Mokslo bendruomenės prognozė: nauja atominė elektrinė bus pastatyta laiku
 
Dauguma Lietuvos mokslininkų ir aukštųjų šalies mokyklų studentų mano, kad strateginis investuotojas „Hitachi“ užtikrins naujosios Visagino atominės elektrinės (AE) statybos terminų laikymąsi ir naujoji jėgainė bus pastatyta laiku pagal suplanuotą grafiką. Didžioji dalis akademinės visuomenės mano, kad Visagino AE projekto įgyvendinimas naudingas Lietuvos mokslui.
 
Lapkričio pradžioje atliktos akademinės bendruomenės nuomonės apklausos rezultatai parodė, kad 60 proc. mokslininkų įsitikinę, kad kompanijos „Hitachi“ vadovavimas naujosios Visagino atominės elektrinės statybai užtikrins, kad ji bus pastatyta laiku. Su šia nuomone sutinka ir 58 proc. apklaustų Lietuvos studentų.
 
„Naujos atominės elektrinės statyba – sudėtingas ir kompleksiškas projektas, todėl siekiant jėgainės statybą baigti laiku, reikia turėti analogiškų projektų įgyvendinimo patirties ir kvalifikuotus specialistus. Tokios patirties ir reikiamų resursų turi pasirinktas strateginis naujosios Visagino AE investuotojas – „Hitachi – GE Nuclear Energy“, tai leidžia tikėtis, kad projektas bus įgyvendintas laiku ir laikantis numatyto biudžeto“, – apklausos rezultatus vertino LEI direktorius prof. Eugenijus Ušpuras.
 
Anot apklausos rezultatų, didžioji dalis akademinės bendruomenės mano, kad Visagino AE projekto įgyvendinimas duos naudos Lietuvos mokslui. Respondentai akcentavo naujų darbo vietų kūrimą – net 68 proc. studentų ir 59 proc. mokslininkų mano, kad Visagino AE bus įdarbinta nemažai kvalifikuotų specialistų iš Lietuvos.
 
Mokslininkai ir studentai taip pat mano, kad Visagino AE projektas sustiprins ryšius tarp mokslo institucijų ir verslo, sustiprėtų Japonijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas. Be to, akademinė visuomenė, o ypač studentai įsitikinę, kad Visagino AE pristabdytų „protų nutekėjimą“ į užsienį.
 
Pasak LEI Jaunųjų mokslininkų sąjungos atstovo, natūralu, kad studijuojantis jaunimas Visagino AE projekte mato daug perspektyvų mokslo bendruomenei, nes tiek statant, tiek eksploatuojant elektrinę bus naudojamos pažangios technologijos bei naujausi mokslo pasiekimai.
 
„Pasaulyje įprasta praktika, kad plėtojant atominių elektrinių projektus, neišvengiamai į juos įtraukiama vietos mokslo bendruomenė. Bendradarbiavimas gali vykti įvairiais pagrindais – pradedant naujų darbo vietų kūrimu, baigiant mokslinių studijų užsakymu“, - pažymėjo LEI Jaunųjų mokslininkų atstovas, Darius Laurinavičius.
 
Jis pridūrė, kad jaunieji mokslininkai ir studentai tikisi, kad strateginis investuotojas „Hitachi“ Lietuvoje taikys įprastą darbo praktiką – bendradarbiauti su mokslo institucijomis. Spalio mėnesį Lietuvoje viešėjęs „Hitachi“ grupės vadovas Europai seras Stephen Gomersall pareiškė, kad kompanija nori pasidalinti su Lietuvos mokslininkais savo inžinierių bei technologijų ekspertų atliekamais tyrimais, taip pat laukia Lietuvos mokslininkų savo laboratorijose. Kompanija taip pat yra nusiteikusi peržvelgti rėmimų galimybes įvairioms tyrimų programoms Lietuvoje.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113