select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2013 metai

2013/05/23 - Kaunio miesto mokinių pagamintų vėjo jėgainių modelių konkurso "Vėjo iššūkis" baigiamasis renginys

Gegužės 23 d. Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinėje mokykloje vyko Kauno miesto mokinių pagamintų vėjo jėgainių modelių konkursas „Vėjo iššūkis“ – pirmas tokio tipo renginys Lietuvoje.  Konkursą organizavo Lietuvos energetikos instituto Atsinaujinančių energijos šaltinių laboratorijos Vėjo energetikos informacijos centras kartu su Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurine mokykla. Renginys vainikavo visą mėnesį trukusį žinių apie vėjo energetiką kaupimo, vėjo jėgainių modelių gamybos ir pasiruošimo etapą.
 
 
Konkurse dalyvavo 7-9 klasių mokinių komandos iš 8 Kauno miesto ugdymo įstaigų: Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos, Kauno Antano Smetonos gimnazijos, Kauno Eigulių pagrindinės mokyklos, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos, Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos, Kauno Juozo Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos, Kauno Viktoro Kuprevičiaus vidurinės mokyklos, VDU „Rasos“ gimnazijos.
 
 
Pagrindinė konkurso užduotis buvo sukurti veikiantį vėjo jėgainės modelį, panaudojant organizatorių suteiktas detales ir laikantis tam tikrų apribojimų. Modeliai buvo gaminami naudojant vienodus generatorius, todėl pagaminamos energijos kiekį lėmė modelio konstrukcija, kuriai sukurti mokiniai pasitelkė visą savo fantaziją ir žinias. Žinių ir įgūdžių prireikė daug, nes pagaminti vėjo jėgainės modelį, kuris gamintų elektros energiją, pasirodo, ne taip paprasta, todėl daugelis komandų susidūrė su įvairiais sunkumais. Džiugu, kad mokiniai nenuleido rankų ir, vadovaujami kūrybingų bei iniciatyvių mokytojų, pagamino veikiančius modelius.
 
 
Renginio metu mokinių kūrybinio darbo rezultatus ir teorines žinias apie vėjo energetiką vertino kompetentinga komisija. Tai Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius Saulius Pikšrys, Lietuvos energetikos instituto Atsinaujinančių energijos šaltinių laboratorijos vadovas dr. Mantas Marčiukaitis, UAB „ST projektai“ direktorius Jonas Balčiūnas, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Puniškienė, Kauno technologijos universiteto Dizaino ir technologijų fakulteto Aprangos ir polimerinių gaminių technologijos katedros docentė dr. Ada Gulbinienė ir Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dizaino katedros dėstytoja Dovilė Gaižauskienė.
 
 
Konkursui buvo pagaminti įvairios konstrukcijos vėjo jėgainių modeliai: horizontalios ir vertikalios ašies, su trimis ir su šešiomis mentėmis, su pavarų mechanizmu ir be jo, panaudotos įvairios medžiagos – plastikas, metalas, medis, putplastis ir kt. Gamybai pasirinktų medžiagų bei konstrukcijų privalumai atsiskleidė energijos gamybos rungties metu: specialiame vėjo tunelyje buvo matuojamas modelių pagamintas energijos kiekis per minutę.
 
 
Renginio pabaigoje vertinimo komisijai susumavus už modelio dizainą, aprašymą bei mokinių teorines žinias gautus ir energijos gamybos rungties metu pelnytus balus, buvo išrinktos trys geriausios komandos. Konkurso nugalėtoja tapo Kauno Juozo Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos komanda (mokytojas Aurimas Adomaitis), 2-ąją vietą iškovojo Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos komanda (mokytojas Virgilijus Tumavičius), trečioji vieta atiteko Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos komandai.
 
 
Specialų Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos įsteigtą prizą už kūrybiškumą asociacijos direktorius įteikė Kauno Antano Smetonos gimnazijos komandai. Konkurso prizininkai buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais bei organizatorių suvenyrais.
 
 
Konkurso rėmėjai: „Crazy marškinėliai“, padovanoję visiems prizininkams specialiai konkursui sukurtus marškinėlius su užrašu „Vėjo iššūkis 2013“; „Akropolio ledas“ 1-osios vietos laimėtojams dovanojo kvietimus į ledo areną Kauno Akropolyje; UAB „Divum“ skyrė ekologiškus dovanų maišelius.
 
 
Dėkojame renginio rėmėjams, visoms dalyvavusioms komandoms ir sveikiname laimėtojus!
 

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113