select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2013 metai

2013/10/15 - Baltarusijos Jungtinio energetinių ir branduolinių tyrimų instituto (SOSNY) darbuotojų stažuotės LEI

Lietuvos energetikos institutas dalyvauja Europos branduolinės saugos mokymo ir konsultavimo instituto European Nuclear Safety Training and Tutoring Institute (ENSTTI) veikloje nuo pat šio įkūrimo 2010 metais. ENSTTI tikslas yra teikti mokymo, konsultavimo ir stažuočių (praktikos) paslaugas, vertinant branduolinę ir radiacinę saugą. Siekiama, kad techninės paramos organizacijos dalytųsi patirtimi, siekiant pagerinti branduolinę saugą, skleidžiant žinias ir praktinę patirtį branduolinės saugos kultūros srityje.
 
 
Svečiai Degimo procesų laboratorijoje. Iš kairės į dešinę: ponia Marie-Line de Heaulme (ENSTTI), Raimondas Pabarčius, ponas Holger Wolff (GRS), ponas Siarhei Sinitsyn ir ponia Natallia Harbachova iš Baltarusijos mokslų akademijos Jungtinio energetinių ir branduolinių tyrimų instituto (SOSNY) bei Nerijus Striūgas
 
2013 rugsėjo 16 – spalio 11 dienomis LEI vyko Jungtinio energetinių ir branduolinių tyrimų instituto (SOSNY) iš Baltarusijos darbuotojų stažuotės. Stažuotės vyko dviem kryptimis:
  1. Vyresnysis inžinierius Dr. Siarhei Sinitsyn ir inžinierius Mr. Dzianis Mitrokhin stažavosi branduolinių jėgainių apsauginiuose kiautuose vykstančių procesų analizės srityje; 
  2. Vedančioji mokslininkė Dr. Natallia Harbachova stažavosi avarinės parengties ir reagavimo branduolinių įvykių metu srityje.
LEI mokslininkų padedami, specialistai iš Baltarusijos mokėsi kurti apsauginių kiautų modelius, studijavo sunkiųjų avarijų metu vykstančius procesus, analizavo pasaulyje ir Lietuvoje sukauptą patirtį rengiantis reaguoti į branduolines avarijas. Stažuotės pabaigoje LEI mokslininkų komisijos įvertino baltarusių specialistų pasiekimus. Įvertinime dalyvavo ir atvykę ekspertai: Mr. Holger Wolff (GRS) ir Mrs. Marie-Line de Heaulme (ENSTTI). Baltarusių specialistų stažuotės buvo įvertinos labai gerai. Įgytą patirtį baltarusių specialistai panaudos įvertindami ir tobulindami savo baltarusiškos AE saugą.
 
 
Reikia pažymėti, kad tai buvo pirmosios tokios užbaigtos stažuotės vykdant ENSTTI veiklą. Todėl mūsų patirtimi naudosis kitos, stažuotes rengiančios ir ENSTTI veikloje dalyvaujančios, organizacijos.
 
Baltarusių specialistų kvalifikacija, kurią tobulinant dalyvaujame ir mes, prisideda prie Baltarusijos AE saugos didinimo. Kadangi Baltarusijos AE yra statoma Lietuvos pasienyje, tai dalyvavimas apmokant baltarusių specialistus yra labai svarbus ir Lietuvos saugai.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113