select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2015 metai

2015/06/30 - Pradedamas vykdyti Lietuvos energetikos instituto vadovaujamas programos „Horizontas 2020“ projektas „Baltijos regiono iniciatyva dėl ilgalaikių inovatyvių branduolinių technologijų“ (BRILLIANT)

2015 m. liepos 1 d. pradedamas vykdyti ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ projektas „Baltijos regiono iniciatyva dėl ilgalaikių inovatyvių branduolinių technologijų“ (angl. Baltic Region Initiative for Long Lasting InnovAtive Nuclear Technologies, BRILLIANT). Tai pirmasis tris metus truksiantis šios programos projektas, kurį koordinuoja Lietuvos energetikos institutas. Projekto partneriai – penkių Baltijos jūros regiono šalių institucijos: Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), UAB „VAE SPB“, Nacionalinis branduolinių tyrimų centras (Lenkija), Latvijos universitetas (Latvija), Tartu universitetas (Estija) ir Karališkasis technologijos institutas (Švedija).

Pagrindinis BRILLIANT projekto tikslas – nustatyti barjerus trukdančius branduolinės energetikos plėtrai Baltijos jūros regiono valstybėse ir parengti rekomendacijas jiems pašalinti. Projektas skatins bendradarbiavimą tarp Baltijos šalyse esančių mokslo centrų ir universitetų, o UAB „VAE SPB“ dalyvavimas užtikrins mokslo institucijų ryšį su verslu. Vykdant projektą bus įvertintas šalių mokslinis, technologinis ir ekonominis potencialas siekiant vystyti branduolinę energetiką regione ir šios svarbios energetikos rūšies įtaka ne tik regiono ekonomikai, bet ir energetiniam saugumui. Partneriai iš Švedijos planuoja vykdyti aktyvią informacijos sklaidą Baltijos šalių visuomenėje: organizuoti susitikimus su gyventojais, dalintis gera komunikavimo su vietos bendruomenėmis patirtimi, planuoti vizitus į Švediją, kurių metu kviečiama susitikti su bendruomene, gyvenančia netoli Oskarhamn atominės elektrinės, ir  organizuoti vasaros stovyklas studentams bei jauniems mokslininkams. Šis bendradarbiavimas gali būti tramplynas tolimesniems bendriems tarptautiniams projektams, rengiant bendras studijų programas, organizuojant įvairius mokymus specialistams ir studentams.