select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2016 metai

2016/09/23 - LEI stiprins SGD klasterio mokslinį potencialą


Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) klasteryje, kurio iniciatorė yra AB „Klaipėdos nafta“, mokslines kompetencijas pritaikys Lietuvos energetikos institutas (LEI).

Prie SGD klasterio prisijungęs LEI, kurio misija yra būti aukščiausios kvalifikacijos ekspertu mokslo, inžinerijos, metrologijos, energetikos objektų saugos ekonomikos klausimais, susijusiais su tvaria Lietuvos energetikos plėtra, mato SGD kaip naujos kuro rūšies galimybes įvairiems tyrimams atlikti bei inovacijoms kurti.

LEI yra valstybinis mokslinių tyrimų institutas, kurio viena iš mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros krypčių yra šiluminės fizikos, dujų ir skysčių dinamikos bei metrologijos tyrimai.

Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius ir SGD klasterio valdybos pirmininkas akcentuoja, jog klasterio stiprybė ir nauda grindžiama tik aktyviu bei produktyviu mokslo ir verslo bendradarbiavimu.

„Klasterio tikslas ir užduotis nuo jo idėjos užuomazgos buvo suvienyti mokslą bei verslą kurti ir pritaikyti praktiškai žinias naujoje Baltijos regione suskystintųjų gamtinių dujų srityje. Jūrinis, antžeminis transportas, šildymas bei šalčio pramonė – visa tai yra neribotų galimybių laukas, kuriame tiek verslas, tiek mokslas gali plėtoti naujas idėjas ir didinti regiono konkurencingumą“, - sako Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

„Mūsų tikslas aktyviai integruotis į SGD klasterio veiklą yra tas, jog mokslas turi visas technologijų ir kompetencijų galimybes prisidėti prie SGD terminalo sukurto infrastruktūros pamato bei rasti tinkamus įrankius jam plėtotis. Šiandien Lietuvoje skaičiuojami 5 mokslo slėniai, kurie privalo būti įveiklinti, o SGD, kaip kuro rūšis bei technologija, yra sąlyginai nauja, kuri įdomi mokslininkams bei jų neribotoms galimybėms įprasminti. SGD klasteris yra simbiozė, kurioje verslas ir mokslas ypač turi koreliuoti, todėl mums, kaip mokslo atstovams, tai yra prasminga“, - prisijungimo prie klasterio tikslą komentuoja LEI direktorius Sigitas Rimkevičius.

Apie SGD klasterį: Įkurtas 2016 m. balandį. Tikslas – bendradarbiauti energetikos, švietimo ir mokslo bei verslo srityse taip didinant mokslinį-technologinį-ekonominį konkurencingumą bei skatinant SGD verslą ir investicijas. Klasterio nariai: AB „Klaipėdos nafta“, AB „Vakarų laivų gamykla“, VšĮ Klaipėdos universitetas, VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, VšĮ Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, UAB „Emerson Process Management“, Lietuvos energetikos institutas.

 

Parengta pagal sdg.lt pranešimą spaudai.


© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113