select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2017 metai

2017/06/01 - Įvyko 52-asis tarptautinis ESReDA seminaras „Ypatingos svarbos infrastruktūros objektai“
52-asis ESReDA seminaras “Critical Infrastructures: Enhancing Preparedness & Resilience for the security of citizens and services supply continuity”
Gegužės 30-31 d., Kaunas, Lietuva

Gegužės 30-31 dienomis ESReDA (Europos saugumo, patikimumo ir duomenų asociacija) kartu su Lietuvos energetikos institutu ir Vytauto Didžiojo universitetu (Informatikos fakulteto Matematikos ir statistikos katedra) organizavo 52-ąjį ESReDA seminarą, kurio tema ypatingos svarbos infrastruktūros (YSI) objektai „52nd ESReDA Seminar on Critical Infrastructures: Enhancing Preparedness & Resilience for the security of citizens and services supply continuity”.

ESReDA yra tarptautinė ne pelno siekianti asociacija, jungianti universitetus, pramonės, mokslinių tyrimų organizacijas (35 narius), kurios dirba saugos ir patikimumo srityse. ESReDA suteikia galimybę bendradarbiauti ir keistis žiniomis bei informacija saugos, patikimumo ir duomenų analizės mokslinių tyrimų srityse per ESReDA Projektų Grupių (ESReDA PGs) veiklą. Žinių ir informacijos sklaida realizuojama du kartus per metus organizuojant ESReDA seminarus ir skelbiant svarbiausius Projekto Grupių rezultatus (http://www.esreda.org/).

Ypatingos svarbos infrastruktūros objektų parengtumas ir atsparumas yra svarbūs visuomeninio saugumo klausimai šių laikų visuomenėse. Kai kurie šių svarbių infrastruktūros objektų sutrikimai gali sukelti grėsmę piliečių, strateginių objektų ir net valdysenos tęstinumo saugumui. Ypatingos svarbos infrastruktūros objektų reikšmingumas yra nuolat augančios informacinių technologijų plėtros pasekmė. Siekiant atsverti nuolat didėjantį sistemų pažeidžiamumą, inžinieriai, projektuotojai ir operatoriai turėtų gerinti sistemų parengtumą ir atsparumą, susiduriant su skirtingomis grėsmėmis. ESReDA, siekdama pristatyti naujausius svarbiausius pasiekimus YSI parengtumo ir atsparumo modeliavimo, simuliavimo ir analizės (MS&S) bei reikalingų duomenų prieinamumo tema, surengė 52-ąjį ESReDA seminarą “Critical Infrastructures: Enhancing Preparedness & Resilience for the security of citizens and services supply continuity”.

52-ojo ESReDA seminaro programą sudaro 18 techninių pranešimų, kurie apima penkias temas šiose techninėse sesijose:
  • avarijų ir rizikos valdymas,
  • YSI parengtumo ir saugos klausimai,
  • YSI parengtumo ir sistemų saugos inžinerija,
  • MS&A – gamtiniai pavojai ir YSI atsparumas,
  • MS&A – parengtumas, pažeidžiamumas ir atsparumas.
Pranešėjai dalijosi savo mokslinių tyrimų patirtimi ir kompetencija ypatingos svarbos infrastruktūros objektų parengtumo ir atsparumo srityje. Tai apėmė įvairius sektorius, tokius kaip: energetikos, transporto, ryšių, civilinės saugos, jūrų uostų ir branduolinių reaktorių.

Plenarinėse sesijose kviestinius pranešimus skaitė ir savo patirtimi dalijosi:
  • Darius Labanauskas, Nacionalinio saugumo ir krizių valdymo skyriaus vadovas (LR Vyriausybė),
  • Dr. Artūras Petkus, Strateginės analizės skyriaus vadovas, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras,
  • Dr. Jurga Lazauskienė, Giluminių tyrimų skyriaus vedėja, Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos Ministerijos (LR Vyriausybė).

Seminaro metu organizuota speciali sesija – apskritojo stalo diskusija kibernetinio saugumo tema. Jos metu savo patirtimi dalijosi ekspertai:
  • Vytautas Butrimas, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro saugumo ekspertas,
  • Marius Celskis, Informacijos saugumo vadovas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius AB „Litgrid“.
Vytautas Butrimas Marius Celskis

Iš viso 52-ajame ESReDA seminare dalyvavo 47 dalyviai iš 11 Europos Sąjungos šalių (Graikijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Kipro, Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos ir Vokietijos), kurie prisidėjo prie renginio sėkmės savo pranešimais, diskusijomis ir kompetencija nustatant „state-of-the-art“ YSI parengtumo ir atsparumo srityje.

Seminaro medžiaga (moksliniai straipsniai ir pranešimų skaidrės) bus skelbiama ESReDA internetinėje svetainėje (http://www.esreda.org/).

Seminaro akimirkos:
ESReDA 52nd Seminar

Kontaktai:

ESReDA Generalinis Sekretorius
Inga Žutautaitė, Lietuvos energetikos institutas (Branduolinių įrenginių saugos laboratorija)
inga.zutautaite
 

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113