select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2017 metai

2017/07/07 - Ekskursijų festivalio „L6“ metu Kauno miesto gyventojams ir svečiams duris atvėrė ir Lietuvos energetikos institutas


Liepos 6-tąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Kaune vykusio ekskursijų festivalio „L6“ metu Kauno miesto gyventojams ir svečiams duris atvėrė ir Lietuvos energetikos institutas (LEI). Kartu su iniciatyvos „L6“ komanda organizuotos pažintinės ekskursijos institute. Lankytojai supažindinti su instituto istorija, veikla, tyrimų sritimis ir čia atliekamais pažangiausiais nacionaliniais ir tarptautiniais moksliniais tyrimais.

Aktyvių kauniečių iniciatyva „L6“ kvietė minėti Valstybės dieną netradiciškai – leistis į nemokamas ekskursijas po Kauną. „Atrask, nustebk ir pažink“ – ekskursijų festivalio komandos šūkis rezonavo su Lietuvos energetikos instituto siekiu pristatyti miesto gyventojams ir svečiams Kaune įsikūrusiame institute vykdomus pažangiausius mokslinius tyrimus, čia vykdomus itin reikšmingus ateities energetikos projektus, sprendžiančius aktualiausias rytojaus energetikos problemas šiandien: branduolių sintezės jėgainėms (neišsenkančio, tvaraus ir švaraus energijos šaltinio) sukurti reikalingų technologinių sprendimų paieška didžiausiuose pasauliniuose ateities energetikos projektuose „EUROfusion“ ir „ITER“ (Tarptautinis termobranduolinis eksperimentinis reaktorius) ; atsinaujinančių energijos išteklių generuojamos energijos ekologiško saugojimo ir išmanaus paskirstymo sprendimų kūrimas projekte „EnergyKeeper“; didžiausias energetikos  sistemoms modeliuoti skirtas Europos šalių projektas „REEEM“, kuriuo siekiama aiškiai ir visapusiškai įvertinti poveikį, kurį sukels ES energetikos strategijoje nustatytas siekis pereiti prie mažo anglies dvideginio išskyrimo ir kt.

„Prisidedame prie valstybingumo idėjos ir, prisijungdami prie ekskursijų festivalio iniciatyvos, pakvietėme miesto gyventojus bei svečius supažindinti su LEI veikla ir istorija, pasivaikščioti po instituto teritoriją bei iš arčiau susipažinti su mokslinių tyrimų infrastruktūra. Retas kaunietis žino, jog Breslaujos g. 3, Baršausko g. slėnio rytiniame šlaite įsikūręs Lietuvos energetikos institutas atstovauja Lietuvai ir Kaunui vykdydamas aktualiausius Lietuvai ir pasauliui energetikos tyrimus jau šeštą dešimtį metų.  – sako A. Minkevičius, LEI viešųjų ryšių specialistas.

Liepos 6-tąją institutą aplankė per 60 mokslui neabejingų svečių. Dėkojame „L6“!


Ekskursijų akimirkos:
Festivalio „L6“ ekskursijos LEI akimirkos
L . R. Žiemio (LEI) nuotr.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113