select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2017 metai

2017/07/11 - H2020 projekto BRILLIANT ketvirtasis pažintinis vizitas Švedijoje (17.10.20-22)

 

2017 m. spalio 20-22 dienomis įvyks ketvirtasis projekto BRILLIANT pažintinis-studijų vizitas Oskaršhamno regione, Švedijoje. Vizito metu bus lankomi Oskaršhamno regione esantys branduolinės energetikos objektai. Vizitas ypač naudingas semiantis gerosios patirties branduolinės saugos ir branduolinio kuro tvarkymo klausimais, aktualiais Ignalinos AE uždarymo kontekste.

Oskaršhamnas – seniausia Švedijos „branduolinė bendruomenė“, čia įrengti 3 BWR tipo reaktoriai. Oskaršhamno savivalda plačiai žinoma kaip pro-ekologiška, čia gausu ekologinių ūkių. Tai puikus pavyzdys, kad ekologiška gyvensena įmanoma ir branduolinės energijos apsuptyje.  Oskaršhamno savivaldybė bendradarbiauja su projekto partneriais Švedijoje – Karališkuoju technologijos institutu (KTH)  ir Nova universitetinių studijų, tyrimų ir plėtros centru (Nova Center for University Studies, Research and Development). Tai unikali proga per 1,5 dienos pamatyti tiek dirbančią branduolinę jėgainę, tiek ir pagrindinius su branduolinio kuro saugojimu susijusius objektus bei atliekamus tyrimus.

Vizitas rengiamas vykdant Lietuvos energetikos instituto koordinuojamą ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ projektą BRILLIANT („Baltijos regiono iniciatyva dėl ilgalaikių inovatyvių branduolinės energetikos technologijų“).

Vizito metu bus aplankyta:
  • branduolinė jėgainė (OKG 03),
  • laikinoji Švedijos panaudoto branduolinio kuro (p. b. k) saugykla (SKB Clab),
  • ilgalaikio p. b. k. saugojimo laboratorija, įrengta kietosiose uolienose,
    500 m gylyje (Äspö Hard Rock Laboratory),
  • p. b. k. talpų laboratorija (SKB Canister Laboratory).
Apsilankymas visuose objektuose yra nemokamas.Apie projektą BRILLIANT:

Pagrindinis BRILLIANT projekto tikslas – nustatyti barjerus trukdančius branduolinės energetikos plėtrai Baltijos jūros regiono valstybėse ir parengti rekomendacijas jiems pašalinti. Projektas skatins bendradarbiavimą tarp Baltijos šalyse esančių mokslo centrų ir universitetų. Vykdant projektą bus įvertintas šalių mokslinis, technologinis ir ekonominis potencialas siekiant vystyti branduolinę energetiką regione ir šios svarbios energetikos rūšies įtaka ne tik regiono ekonomikai, bet ir energetiniam saugumui.

ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ projektą „Baltijos regiono iniciatyva dėl ilgalaikių inovatyvių branduolinių technologijų“ (angl. Baltic Region Initiative for Long Lasting InnovAtive Nuclear Technologies, BRILLIANT ) koordinuoja Lietuvos energetikos institutas. Projekto partneriai – penkių Baltijos jūros regiono šalių institucijos: Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), UAB „VAE SPB“, Nacionalinis branduolinių tyrimų centras (Lenkija), Latvijos universitetas, Tartu universitetas (Estija) ir Karališkasis technologijos institutas (Švedija).Registracija:

Prašome registruotis vizitui bei esant klausimams kreiptis adresais:

arba tiesiogiai į vietinę vizito organizatorę emelie.konig@oskarshamn.se (su kopija aukščiau paminėtiems adresatams)

Registracijos anketa (.doc)Kita informacija:

Renginio programa (.pdf)
Informacija apie branduolinės energetikos objektus (.pdf)
Regiono žemėlapis (.pdf)

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113