select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2017 metai

2017/08/08 - LEI hidrologijos laboratorijos ekspertai dalyvavo ekologinio debito nustatymo mokymuose Latvijoje


2017 m. liepos 3-21 d. Lietuvos energetikos instituto Hidrologijos laboratorijos ekspertai (Jūratė Kriaučiūnienė, Diana Šarauskienė, Darius Jakimavičius, Diana Meilutytė-Lukauskienė, Vytautas Akstinas, Aldona Jurgelėnaitė, Tomas Virbickas ir Vytautas Kesminas) projekto ECOFLOW  rėmuose dalyvavo ekologinio debito nustatymo mokymuose, kurie vyko Latvijoje (Saldus, Brocene). Mokymus vedė ekspertai iš Italijos ir Lenkijos.

Pirmąją mokymų savaitę M. Bussettini (ISPRA, Italija) supažindino mokymų dalyvius su ekologinio debito sąvoką remiantis Europos sąjungos direktyva, upių tinklo hierarchine struktūra ir biologiniu monitoringu įvertinant upių hidromorfologiją. Tuo tarpu P. Vezza (Turino universitetas, Italija) gilinosi į ekologinį debitą, jo vertinimą reguliuotose tarpvalstybinėse upėse ir biologinius duomenis skirtus žuvų rūšių pasiskirstymo modeliams kurti mezo-buveinių skalėje bei daug dėmesio skyrė upių ekologinėms buveinėms ir upių hidromorfologijai.

Antrąją mokymų savaitę ekspertai F. Comiti (Bozen-Bolzano universitetas, Italija) ir B. Belletti (Milano universitetas, Italija) perskaitė pranešimus temomis: „Nešmenų pernaša upių sistemoje“, „Upių tinklo morfologinės charakteristikos“, „Morfologinės kokybės indeksas“ ir „Geomorfinių elementų nustatymo ir klasifikavimo sistema“.

Paskutinės, trečiosios, mokymų savaitės metu projekto ekspertai išklausė šių lektorių paskaitas: P. Parasiewicz (Sakowicz vidaus žuvų institutas, Lenkija), P. Vezza, A. Zanin (Turino universitetas, Italija) ir t.t. Paskaitų metu buvo gilinamasi į upių mezo-buveinių modeliavimą, hidromorfologinių duomenų rinkimą (ekspedicijų metu), MapStream programinę įrangą, biologinius duomenis žuvų rūšių pasiskirstymo modeliavimui mezo-buveinėse, SimStream įrankį skirtą QGIS programinei įrangai ir t.t.

Taip pat mokymų metu vyko ekspedicijos ir eksperimentiniai matavimai Imula, Ciesare, Ada ir Škede upių baseinuose (aplankant ir apžiūrint Pakulu ir Škedes mažąsias hidroelektrines) su projekto metu įsigyta lauko tyrimų įranga.

Mokymų akimirkos:
ECOFLOW - ecological flow estimation training
LEI archyvo nuotr.


Ši publikacija parengta naudojant Europos Sąjungos paramą. Už šios publikacijos turinį atsako Lietuvos energetikos institutas ir jokiomis aplinkybėmis publikacijos turinys negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos poziciją.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113