select language:  lietuvių  |    english
Naujienos
Naujienų archyvas
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai
2010 metai
2009 metai
2008 metai
2007 metai
2006 metai
2005 metai
2004 metai
2003 metai
2002 metai
Renginiai
Apie LEI
Mokslo padaliniai
Informacija
Tarptautiniai projektai
Doktorantūra
Karjera
   spausdinti

Naujienos / Naujienų archyvas / 2018 metai

2018/09/30 - Egipto branduolinės energetikos specialistų stažuotė LEI

Lietuvos energetikos institute vyksta Egipto Arabų Respublikos branduolinės energetikos specialistų iš Egipto branduolinės ir radiologinės reguliavimo tarnybos (angl. Egyptian Nuclear & Radiological Regulatory Authority, ENRRA) stažuotė. Stažuotę tema „ASTEC integralinio programų paketo taikymas sunkiųjų avarijų branduolinėse jėgainėse modeliavimui“ veda LEI Branduolinių įrenginių saugos laboratorijos specialistai. Stažuotė vykdoma pagal Europos branduolinės saugos mokymo ir konsultavimo instituto (angl. European Nuclear Safety Training and Tutoring Institute, ENSTTI) koordinuojamą ir Europos Komisijos bendradarbiavimo branduolinės saugos srityje priemonių (angl. Instrument for Nuclear Safety Cooperation, INSC) finansuojamą projektą „Branduolinio reguliavimo tarnybų ir jų techninių saugos institucijų ekspertų konsultavimas ir mokymai, siekiant kurti ar stiprinti branduolinio reguliavimo ir techninius pajėgumus (angl. Training and Tutoring for experts of the National Regulatory Authorities and their Technical Support Organisations for developing or strengthening their regulatory and technical capabilities)“.

Stažuotė, kurios trukmė 4 mėnesiai, vyksta dviem etapais. Pirmasis etapas vyko šių metų balandžio – gegužės mėnesiais. Antrasis etapas prasidėjo rugsėjo 17 dieną ir truks iki lapkričio 23 dienos. Stažuotės metu Lietuvos energetikos instituto mokslininkai supažindina Egipto specialistus su branduolinės saugos pagrindais ir deterministine saugos analize, apmoko dirbti su sunkiųjų avarijų branduolinėse jėgainėse modeliavimui skirtu programų paketu ASTEC. Mokymo kursai vykdomi pagal ENSTTI metodologiją, perteikiant mūsų specialistų žinias paskaitų, konsultacijų metu, kursų dalyviai atlieka individualias užduotis bei parengia ataskaitas, kurios vertinamos etapų pabaigoje.

Pirmąją antrojo etapo stažuotės savaitę institute viešėjo ASTEC programos kūrėjų atstovas iš Institut de Radioprotection et de Sûreté Nucléaire, (angl. National Institute for Radiological Protection and Nuclear Safety, IRSN) Dr. Patrick Chaterlard. Jis mokymų dalyvius supažindino su integraliniu sunkiųjų avarijų branduolinėse jėgainėse modeliavimo programų paketu ASTEC, bei jo taikymu modeliuoti avarijas VVER tipo branduolinėse jėgainėse. Šio susitikimo metu Dr. Patrick Chaterlard atsakė į daugybę su programinio paketo taikymu susijusių klausimų. Jo paskaitos buvo itin naudingos ne tik stažuotojams iš Egipto, bet ir LEI specialistams, dirbantiems su ASTEC programa.


ENSTTI training at Lithuanian Energy Institute
L. R. Žiemio (LEI) nuotr.

© Lietuvos energetikos institutas, 2005-2019. Visos teisės saugomos.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111955219 | PVM kodas LT119552113