2017/07/07 - Ekskursijų festivalio „L6“ metu Kauno miesto gyventojams ir svečiams duris atvėrė ir Lietuvos energetikos institutas


Liepos 6-tąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Kaune vykusio ekskursijų festivalio „L6“ metu Kauno miesto gyventojams ir svečiams duris atvėrė ir Lietuvos energetikos institutas (LEI). Kartu su iniciatyvos „L6“ komanda organizuotos pažintinės ekskursijos institute. Lankytojai supažindinti su instituto istorija, veikla, tyrimų sritimis ir čia atliekamais pažangiausiais nacionaliniais ir tarptautiniais moksliniais tyrimais.

Aktyvių kauniečių iniciatyva „L6“ kvietė minėti Valstybės dieną netradiciškai – leistis į nemokamas ekskursijas po Kauną. „Atrask, nustebk ir pažink“ – ekskursijų festivalio komandos šūkis rezonavo su Lietuvos energetikos instituto siekiu pristatyti miesto gyventojams ir svečiams Kaune įsikūrusiame institute vykdomus pažangiausius mokslinius tyrimus, čia vykdomus itin reikšmingus ateities energetikos projektus, sprendžiančius aktualiausias rytojaus energetikos problemas šiandien: branduolių sintezės jėgainėms (neišsenkančio, tvaraus ir švaraus energijos šaltinio) sukurti reikalingų technologinių sprendimų paieška didžiausiuose pasauliniuose ateities energetikos projektuose „EUROfusion“ ir „ITER“ (Tarptautinis termobranduolinis eksperimentinis reaktorius) ; atsinaujinančių energijos išteklių generuojamos energijos ekologiško saugojimo ir išmanaus paskirstymo sprendimų kūrimas projekte „EnergyKeeper“; didžiausias energetikos  sistemoms modeliuoti skirtas Europos šalių projektas „REEEM“, kuriuo siekiama aiškiai ir visapusiškai įvertinti poveikį, kurį sukels ES energetikos strategijoje nustatytas siekis pereiti prie mažo anglies dvideginio išskyrimo ir kt.

„Prisidedame prie valstybingumo idėjos ir, prisijungdami prie ekskursijų festivalio iniciatyvos, pakvietėme miesto gyventojus bei svečius supažindinti su LEI veikla ir istorija, pasivaikščioti po instituto teritoriją bei iš arčiau susipažinti su mokslinių tyrimų infrastruktūra. Retas kaunietis žino, jog Breslaujos g. 3, Baršausko g. slėnio rytiniame šlaite įsikūręs Lietuvos energetikos institutas atstovauja Lietuvai ir Kaunui vykdydamas aktualiausius Lietuvai ir pasauliui energetikos tyrimus jau šeštą dešimtį metų.  – sako A. Minkevičius, LEI viešųjų ryšių specialistas.

Liepos 6-tąją institutą aplankė per 60 mokslui neabejingų svečių. Dėkojame „L6“!


Ekskursijų akimirkos:
Festivalio „L6“ ekskursijos LEI akimirkos
L . R. Žiemio (LEI) nuotr.