AB „Astra“ ir LEI paraiška surinko daugiausiai balų „Inobrandos“ projektų konkurse

AB Astra LT ir Lietuvos energetikos instituto projektas „Inovatyvių aseptinių ir ultra higieninių talpyklų bei autocisternų sukūrimas“, pateiktas pagal Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos priemonę „Inobranda“, buvo įvertintas aukščiausiu balu iš beveik 80-ties konkursui teiktų paraiškų ir laimėjo finansavimą.

Projekto tikslas – sukurti adapyvią plonasienių talpyklų apsaugos nuo plyšimo arba subliuškimo sistemą. Siekiama sukurti ir rinkai pasiūlyti naujus, pasauliniu mastu inovatyvius produktus: Inovatyvias stacionarias aseptines ir ultra-higienines talpyklas ir autocisternas su visiškai naujais viršslėgio ir vakuuminės implozijos rizikas eliminuojančiais sprendiniais.

Sklandžiai šio sukurto komplekso ir talpyklose vykstančių procesų sąveikai užtikrinti bus kuriama specializuota kompiuterinė programinė įranga. Tam bus sukurtas unikalus inžinerinės paskirties modelis, prognozuojantis talpyklose vykstančių termohidraulinių procesų eigą, įskaitant fazinius virsmus ir sudėtingas sąveikas

Projekto bendras biudžetas – 3,23 mln. Eur. Konkurse laimėtas finansavimas – 2 mln. Eurų. LEI darbų dalis projekte – 334 tūkst. Eur

Lietuvos energetikos institutas projekte vykdys konstrukcijų struktūrinio vientisumo ir termohidraulinių procesų eksperimentinius bei skaitinius tyrimus, atliks rezultatų analizę, kurs modelius ir juos realizuos programinėje įrangoje.