Alytuje vyko seminaras „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“

2023 m. birželio 7 d., Alytuje vyko seminaras „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, kurios metu Lietuvos Žaliųjų savivaldybių nacionalinį tinklą pristatė tinklo koordinatorius Romualdas Petraitis. Renginyje dalyvavo politikos, savivaldybių, verslo ir mokslo atstovai.

Susirinkusius pasveikino Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė ir Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Renginio metu LEI direktoriaus pavaduotojas dr. Rolandas Urbonas savo pranešime „Savivaldybių dalyvavimas ES tarptautinėse programose“ pristatė galimybes teikti paraiškas ES finansavimui gauti. Pranešimus taip pat skaitė LEI Išmaniųjų tinklų ir atsinaujinančios energetikos laboratorijos vadovas dr. Virginijus Radziukynas, Smart Energy DIH direktorius Tadas Kubilius.

Žaliųjų savivaldybių nacionalinis tinklas klimato kaitos iššūkius bei Europos Komisijos nustatytą žaliąjį kursą padės paversti galimybėmis. Be to, jis suteiks reikiamos informacijos, susijusios su skirtingomis Europos Sąjungos finansavimo programomis, skirtomis padėti šalims ir jų regionams prisitaikyti prie klimato kaitos ir naujos realybės, kurioje ypač svarbus tvarumas ir žalieji sprendimai. Prie tinklo jau yra prisijungusi 21 Lietuvos savivaldybė.

Lietuvos žaliųjų savivaldybių nacionalinį tinklą koordinuoja Lietuvos energetikos institutas.