D. Milčius pristatė pranešimą vebinare „Vandenilio technologijų potencialas Lietuvoje“

Lietuvos pramonininų konfederacijos surengtame vebinare apie vandenilio panaudojimo potencialą buvo skirtas klausimams, kaip vandenilio technologijos iš esmės transformuos mūsų energetiką ir padės žalinti pramonę bei transportą. ES vandenilio strategija numato iki 2050 m. integruoti vandenilį, pagamintą iš atsinaujinančių energijos šaltinių, dekarbonizuojant pramonės, transporto, energijos gamybos ir pastatų sektorių. ES siekia vandenilio dalį Europos Sąjungos energijos struktūroje nuo 2 proc. iki 13-14 proc. (2050 m.).

Perteklinės atsinaujinančios elektros energijos balansavimo ir saugojimo problemą sprendžiantis vandenilis, planuojama, taps pagrindine tvarios energijos rūšimi, pasauliui vis labiau pereinant prie atsinaujinančios energetikos. Taip siekiama mažinti klimato kaitos poveikį aplinkai, kaip tai numatyta pernai patvirtintose Europos Žaliojo kurso ir Vandenilio strategijose.

Pasak vebinaro pranešėjų, sprendžiant perteklinės atsinaujinančios elektros energijos balansavimo ir saugojimo problemas prasidėjo trečioji vandenilio panaudojimo revoliucija. Šiuo metu didžiausi iššūkiai yra susiję su vandenilio saugojimo klausimais.

Vebinare dalyvavo LEI direktorius Sigitas Rimkevičius, pranešimą skaitė LEI Vandenilio energetikos technologijų centro vadovas Darius Milčius.

Plačiau: https://www.lpk.lt/pramonininku-demesys-vandenilio-panaudojimo-potencialui/