Dr. E. Narkūnas dalyvavo 8-ojoje Europos branduolinės saugos konferencijoje Briuselyje

Birželio 16–17 d. Briuselyje, Europos Parlamente, vyko 8-oji Europos branduolinės saugos konferencija „8th European Nuclear Safety Conference: Regulating Nuclear Safety in a Rapidly Changing and Challenging Environment“. Kartu su Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Lietuvos Respublikos Seimo Energetikos ir darnios plėtros komiteto bei Ignalinos atominės elektrinės atstovais renginyje dalyvavo ir Lietuvos energetikos instituto Branduolinės inžinerijos problemų laboratorijos vadovas dr. Ernestas Narkūnas.

Kas dvejus metus organizuojama aukšto lygio konferencija suburia Europos branduolinės energetikos, reguliavimo institucijų, politikos formuotojų ir mokslo bei pramonės atstovus diskusijoms apie aktualiausius branduolinės saugos iššūkius.

Šių metų konferencijos pagrindinė tema buvo branduolinės saugos užtikrinimas sparčiai besikeičiančioje ir naujų iššūkių kupinoje aplinkoje. Konferencijos metu daug dėmesio skirta branduolinės saugos reguliavimo raidai, mokslinių tyrimų ir inovacijų svarbai, ginkluotų konfliktų poveikiui branduolinės energetikos objektų saugai, taip pat visuomenės pasitikėjimo stiprinimo ir jos įtraukimo į sprendimų priėmimo procesus klausimams.

Nagrinėtos temos ypač aktualios Lietuvai, kuri vertina galimybes plėtoti mažųjų modulinių reaktorių technologijas, kaip numatyta Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje. Be to, šie klausimai tiesiogiai susiję su Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymo veikla, kurioje branduolinės saugos užtikrinimas išlieka vienu svarbiausių prioritetų.