Dr. Sigitas Rimkevičius dalyvavo „Vilnius GreenTech“ konferencijoje

Sausio 27 d. Lietuvos energetikos instituto direktorius dr. Sigitas Rimkevičius dalyvavo „Vilnius GreenTech“ konferencijoje (https://www.greentechvilnius.lt/) ir joje surengtoje diskusijoje „Dekarbonizacija žemės ūkyje: anglies dioksido kreditų rinkos kuriama vertė“.

Žaliojo kurso tikslai yra neįgyvendinami be pokyčių agromaisto sektoriuje. Šiandien žemės ūkis Lietuvoje išmeta penktadalį šiltnamio efektą sukeliančių dujų, tačiau siekis šį skaičių sumažinti ir padidinti agromaisto sektoriuje sugeneruojamos absorbcijos dalį ūkininkams gali tapti ne iššūkiu, bet puikia galimybe gauti papildomų pajamų. Apie anglies dioksido kreditų rinkos Lietuvoje bei Europos Sąjungoje kūrimosi žemės ūkio sektoriuje perspektyvas ir būsimus žingsnius tarp verslo, mokslo ir valdžios institucijų atstovų buvo diskutuojama Vilnius „GreenTech“ konferencijoje. Diskusiją iniciavo skaitmeninių inovacijų centras „AgriFood Lithuania DIH“ kartu su „EIT FOOD“.

Plačiau: https://www.vz.lt/ismani-lietuva/2022/02/01/netolima-ateitis-zemes-ukio-sektoriuje–anglies-dioksido-kreditu-rinka