Europos branduolinės energetikos draugijos susitikimas Aix en Provence, Prancūzijoje

2024 m. birželio 8-12 d. Aix en Provence, Prancūzijoje vyksta Europos branduolinės energetikos draugijos (angl. European Atomic Energy Society) kasmetinis susitikimas. Jo metu pristatytos šalių narių energetikos aktualijos ir perspektyvos, apžvelgti branduolinio kuro tiekimo grandinės ir branduolinės plėtros iššūkiai, pasidalinta su branduolių sintezės programos pasiekimais ir iššūkiais. Susitikime dalyvavo LEI atstovai dr. Sigitas Rimkevičius ir dr. Rolandas Urbonas.

Europos branduolinės energetikos draugija įkurta 1954 m. birželio 15 d. Karališkojoje draugijoje Londone. Draugijos įkūrėjos šalys – Belgija, Italija, Jungtinė Karalystė, Nyderlandai, Norvegija, Prancūzija, Švedija ir Šveicarija. Praeito amžiaus 10-ajame dešimtmetyje į draugiją įstojo Lietuva kartu su Čekija, Slovakija, Vengrija, Rumunija, Bulgarija, Lenkija ir Slovėnija. Šio amžiaus pradžioje į draugiją įstojo ir Latvija su Estija.
Šiais metais draugija švenčia savo 70-ies metų jubiliejų. 2001 m. draugijos susitikimas vyko ir Lietuvoje, o 2001-2002 m. laikotarpiu Europos branduolinės energetikos draugijos prezidentu buvo akad. Jurgis Vilemas.

S.Rimkevicius EAES susitikime 2024