Genujoje vyko projekto SHERLOCK įvadinis susitikimas

2023 m. rugsėjo 6-7 d. Genujoje, Italijoje, vyko ERASMUS+ programos projekto „Parama energetikos transformacijai pastatų sektoriuje (SHERLOCK)“ (angl. Supporting the energy transition of the building stock) įvadinis susitikimas. Susitikime dalyvavo LEI direktoriaus pavaduotojai dr. Rolandas Urbonas ir dr. Rimantas Bakas, taip pat kolegos iš VDU bei LŠTA.

Susitikimo metu aptartos projekto veiklos, vyko projekto partnerių prisistatymai. LEI pajėgumus, kompetencijas ir numatytas veiklas projekte pristatė Rolandas Urbonas.

Norint iki 2050 m. pasiekti ES dekarbonizacijos tikslus, viena iš pagrindinių veiklų yra pastatų energetinis atnaujinimas, kadangi šis sektorius atsakingas už 40% ES suvartojamos pirminės energijos ir 35% išmetamo anglies dioksido kiekio. Šis siekis reikalauja kvalifikuotos darbo jėgos, sugebančios naviguoti tarp techninių, finansinių ir visuomeninių pastatų energinio atnaujinimo srities aspektų. SHERLOCK projektas siekia skatinti inovacijas Europos lygiu, kurdamas ir įgyvendindamas originalią ir pažangią, mikrokvalifikacijomis grindžiamą švietimo sistemą, kurios tikslas pagerinti darbuotojų įgūdžius ir skatinti nuolatinį mokymasį.

Plačiau apie projektą: www.lei.lt/projektas/sherlock-lt/