Institutas Žaliųjų idėjų festivalyje pristatė vandenilio technologijas

Birželio 5 dieną Lietuvos energetikos institutas dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos globojamame „Žaliųjų idėjų“ festivalyje. Šis festivalis – erdvė diskutuoti, mokytis iš gerųjų praktikų ir atrasti būdų, kaip kiekvienas galime prisidėti prie tvaresnės ir žalesnės Lietuvos kūrimo.

Kiekvienas apsilankęs instituto stende „Vandenilio technologijos LEI Žaliojo miestelio vizijoje“ galėjo daugiau sužinoti apie LEI Žaliojo miestelio viziją bei pamatyti demonstracinį vandenilio eksperimentą, kurio metu buvo rodoma, kaip iš vandens išgaunamas žaliasis vendenilis ir elektra.

Instituto stendą aplankė ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Europos Komisijos viceprezidentas Fransas Timmermansas ir Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius. Jiems Lietuvos energetikos instituto direktorius Sigitas Rimkevičius pristatė LEI Žaliojo miestelio viziją ir kartu su Vandenilio energetikos technologijų centro tyrėjais Mariumi Urbonavičiumi ir Šarūnu Varnagiriu detaliau papasakojo apie institute vystomas vandenilio technologijas.

Renginio metu Prezidentūros kieme G. Nausėda, Europos Komisijos viceprezidentas Fransas Timmermansas, Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, verslo ir visuomeninių organizacijų atstovai pasirašė „Žalios Lietuvos“ deklaraciją.

Šią deklaraciją galite rasti čia: https://www.lrp.lt/lt/prezidento-veikla/zalios-lietuvos-deklaracija/35831

LEI Žaliojo miestelio modelio pristatymas: