Iš pandemijos kamuojamos Švedijos – rekordinis užsakymas „Astrai“

Bendrovei „Astra“ užsakovas iš Švedijos pateikė įspūdingo dydžio užsakymą. Skandinavai užsakė beveik pusantro šimto vienetų nerūdijančio plieno talpyklų, skirtų naujai, dar statomai unikaliai gamyklai.

Anot užsakovo, tikrai ne žemiausią kainą pasiūliusi „Astra“ pasirinkta būtent dėl potencialo vykdyti didelės apimties projektus, turinčius ypatingai didelę konstravimo darbo apimtį, taip pat dėl geros reputacijos Šiaurės šalyse.

Didelių reaktorių ir labai didelių talpyklų bei jose vykstančių procesų sukūrimui ir tyrimams bendrovė numato jau 2021 m. pastatyti naują įspūdingą gamybinę laboratoriją, aprūpintą ypatinga specializuota įranga.

„Investicija pirmiausia nukreipta į daugybės procesų sukūrimą ir ištyrimą, kurį įmonė vykdys kartu su Lietuvos energetikos instituto (LEI) mokslininkais. Daugiau kaip 2.000 kv.m. ploto gamybinė laboratorija su unikalia įranga kainuos beveik 5 mln. Eur, o į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas per dvejus metus numatoma investuoti 1,8 mln. Eur, – atskleidžia bendrovės „Astra“ vadovas V. Liesionis.

Plačiau:
https://www.vz.lt/pramone/2020/09/17/is-pandemijos-kamuojamos-svedijos–rekordinis-uzsakymas-astrai#ixzz6YIGe94p3