Įvyko 40-asis Euroheat&Power kongresas

Dėl pandeminės situacijos 40-asis Euroheat&Power kongresas vyko nuotoliniu būdu: 2021 m. gegužės 3–5 d. o taip pat ir vėliau kiekvieną ketvirtadienį iki liepos mėn. tęsis dedikuotos nuotolinės sesijos apie CŠT aktualijas Europoje.
Renginį organizavo tartautinė asociacijia Euroheat&Power kartu su partneriais Lietuvoje: LŠTA ir Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Renginyje dalyvavo virš 320 dalyvių, iš kurių beveik 80 dalyvių iš Lietuvos (atstovai iš energetikos, aplinkos ministerijų, savivaldybių, VERT, LŠTA narių-įmonių, Lietuvos energetikos instituto, Baltpool, Ignitis grupė, Energy advice, Idex Baltic, LVPA). Kas dvejus metus vykstančiame renginyje aptariamos pastarojo laikmečio problemos, aktualios išvystytą centralizuotą šilumos ir vėsumos tiekimą turinčioms šalims. Kongrese dalyvavo ne tik centralizuoto šilumos tiekimo bendrovių vadovai, specialistai, bet ir Europos Komisijos, bei daugelio šalių valstybinių bei savivaldybių įstaigų aukšto lygio pareigūnai, mokslininkai, investuotojai, įrangos gamintojai.

Kongreso metu didelis dėmesys buvo skiriamas mūsų šalies pristatymui. Buvo svarstoma, ko labiausiai reikia šiuolaikiniams miestams, kaip aktyvinti investicijas į naujų šilumos infrastruktūros projektų diegimą, diskutuota dėl 4 ir 5 kartos CŠT perspektyvų. Startuolių bendruomenė turėjo galimybę pristatyti savo projektus rinkos lyderiam. Dalyviai nors ir nuotoliniu būdu buvo kviečiami susipažinti su Vilniaus miestu, tradicijomis, buvo organizuojamos  nuotolinės ekskursijos į Vilniaus E-2 bei Kauno kogeneracinę jėgainę.

Kongresą atidarė ir sveikinimo žodį tarė Energetikos ministras Dainius Kreivys (Žiūrėti video). Kongrese pranešimus skaitė Europos Komisijos Energetikos generalinio direktorato vadovė Ditte Jull-Joergensen, aplinkosaugininkas, Europos Komisijos Pirmininko pirmojo pavaduotojo kabineto vadovas Diederik Samsom. Lietuva savo šilumos ūkio pažangą ir planus turėjo galimybę pristatyti 2 atkirose kongreso sesijose gegužės 5 d., kurios buvo tiesiogiai transliuojamos iš viešbučio Radisson Blu Lietuva. Sesijas moderavo LŠTA prezidentas Valdas Lukoševičius:

1 session – Heat production aspects in Lithuanian DH sector (žiūrėti vaizdo įrašą)
– Biomass exchange Trade and Heat auctions systems /Andrius Smaliukas, UAB Baltpool/
– The role of cogeneration in the circular economy /Nerijus Rasburskis, UAB Ignitis Group/
– Digital transformation for DH companies /Vytautas Šiožinys. UAB Energy Advice/

2 session – Optimization and development of DHC networks (žiūrėti vaizdo įrašą)
– Roll-out of low temperature district heating network in Vilnius /Paulius Martinkus, AB Vilniaus šilumos tinklai/.
– Waste heat recovery through cooling: potentials and challenges /Ignas Mikalauskas, AB „Klaipėdos energija“/
– Thermal-hydraulic and structural integrity analysis application for the district heating systems /Sigitas Rimkevičius, Lietuvos energetikos institutas/