Kviečiame į diskusiją „Žalioji energetika: ar esame pakankamai ambicingi?“ diskusijų festivalyje „Būtent!“

Kviečiame į diskusijų festivalį „Būtent!“, kur diskutuosime apie energetikos sektoriaus ateitį, pokyčius, iššūkius ir potencialą. Diskusijose „Žalioji energetika: ar esame pakankamai ambicingi?“ (16:00 val.) bei „Sidabrinės kulkos paieškos siekiant klimato neutralumo“ (17:30 val.) dalyvaus ir LEI vandenilio energetikos technologijų ekspertas Darius Milčius. Pasimatykime šeštadienį, rugsėjo 3 dieną, Birštone! 16:00 val. mus rasite diskusijų erdvėje „Pokyčio Lietuva“ (Nr. 6), o 17:30 val. diskusijų erdvėje „Tvari Lietuva“ (Nr. 8).


Apie diskusiją

Diskusijos tema: Žalioji energetika: ar esame pakankamai ambicingi?

Diskusijos metu klausime: ar pokyčiai energetikos sektoriuje, šiuo metu susiduriančiame su dideliais iššūkiais, vyksta pakankamu tempu? Kokių sprendimų ir inovacijų trūksta sektoriuje? Ar esame ganėtinai ambicingi, kad įsileistumėme inovacijas ir dar didesniais žingsniais siektumėm transformacijos – tvarumo ir energetinės nepriklausomybės?

Diskusijos dalyviai:

· Daiva Garbaliauskaitė – energetikos viceministrė
· Paulius Kozlovas – „Ignitis grupės“ inovacijų vadovas
· Darius Milčius – Lietuvos energetikos instituto Vandenilio energetikos technologijų centro vadovas

Moderatorius: Goda Raibytė, mokslo žurnalistė, TV ir radijo laidų vedėja

Diskusijos laikas: rugsėjo 3 d. 16:00 val.
Diskusijos trukmė: apie 1 val.


Svarbiausia informacija:

Laikas: 2022 m. rugsėjo 2-3 d. Rugsėjo 2 nuo 16:30 val., rugsėjo 3 d. nuo 11:00 val.
Vieta: Birštonas.
Festivalio žemėlapis: a3_300dpi_CMYK_zemelapis.pdf
Svetainė ir programa: https://diskusijufestivalis.lt/


Apie festivalį:

Visuomeniškų piliečių, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų, politikos atstovų susitikimas.

Jau ketvirtą kartą Birštone 2022 m. vyksiantis diskusijų festivalis „Būtent!“ yra atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę. Žodis „Būtent!” atspindi tą diskusijos momentą, kai diskusijos dalyviai, pateikę savus argumentus, pasiekia abipusį sutarimą ir supratimą. Siekiama, kad festivalis taptų tokio sutarimo, nuomonės formavimo, bendros valstybės vizijos kūrimo vieta, kuri suteiks įkvėpimo realiems verslo ir politikos sprendimams.

Įkvėpimo „Būtent!” semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, panašių renginių kitose Skandinavijos šalyse, taip pat renginių „Arvamusfestival“ Estijoje ir „Lampa“ Latvijoje bei kitų „Democracy Festivals“ šeimos renginių Šiaurės-Baltijos šalyse.