LEI doktorantų istorijos. Inesa Kniuipytė

Inesa Kniuipytė

Esu Inesa Kniuipytė, Lietuvos energetikos instituto Aplinkos inžinerijos pirmo kurso doktorantė. Papasakosiu apie savo patirtį per pirmus studijų metus.

Būsiu nuoširdi, pradžia buvo gana nedrąsi, kadangi atėjau iš kito universiteto (bakalaurą ir magistrą baigiau VDU). Todėl man viskas buvo nauja (aplinka, instituto tvarka), tačiau mielai gelbėjo ir susigaudyti padėjo studijų administratorė Jolanta Kazakevičienė. Pristatė ir paaiškino apie studijų eigą, būsimus atsiskaitymus – atestacijas. Taip pat visų metų eigoje mielai atsakė į visus iškilusius klausimus. Buvau supažindinta ir su darbo laboratorijose sauga. Nauja buvo ir tai, kad LEI nenaudoja Moodle sistemos, tačiau esant mažiau studentų, yra artimesnis kontaktas ir viską gauname LEI elektroniniu paštu – greičiau pasiekia svarbi informacija.

Nustebino platus studijų dalykų ir modulių pasirinkimas net iš kitų universitetų (pvz. VDU, KTU) ir laisvė rinktis asmeniškai reikalingiausius modulius (artimiausius disertacijos tematikai). Taip pat yra galimybė bendradarbiauti su kitų mokslo įstaigų laboratorijomis.

Iš savo pozicijos galėčiau daugiau papasakoti apie LEI laboratoriją, kuriuoje pradėjau darbuotis. Labai džiaugiuosi, kad patekau į Šiluminių įrengimų tyrimo ir bandymų laboratoriją, kurios vadovas yra gerb. Nerijus Pedišius. Ši laboratorija atitinka LST EN ISO/IEC reikalavimus ir yra akredituota kaip A tipo kontrolės įstaiga, kuri vykdo mokslinių tyrimų ir taikomuosius darbus dvejomis kryptimis – energetika ir termoinžinerija bei matavimų inžinerija, pastarojoje daugiausiai dėmesio skiriant skysčių ir dujų srautų dinamikai ir jų matavimams tirti. Pačioje laboratorijoje vyrauja labai gera atmosfera, dirba tikrai kvalifikuoti darbuotojai.

Rekomenduoju doktorantūros studijas rinktis Lietuvos energetikos institute – čia daugiau dėmesio skiriama kiekvienam studentui asmeniškai, yra aukšto lygio laboratorijos, kvalifikuoti darbuotojai, kurie padeda tobulėti ir įgyvendinti išsikeltus doktorantūros uždavinius.

Daugiau informacijos apie doktorantūrą LEI rasite virtualiame studijų infocentre:
Studijuok Lietuvos energetikos institute!