LEI mokslininkai tarptautinėje konferencijoje Čekijoje pristatė naujas biokatalizatorių kūrimo idėjas

2025 m. birželio 25–26 d. LEI Medžiagų tyrimų ir bandymų laboratorijos mokslininkai dr. Inna Pitak, dr. Arūnas Baltušnikas ir dr. Rita Kriūkienė dalyvavo 8-ojoje tarptautinėje konferencijoje „Materials Science & Nanotechnology“ (Medžiagų mokslas ir nanotechnologijos), vykusioje Prahoje, Čekijoje. Įgyvendindami projektą Nr. 10-038-T-183, stendinių pranešimų sesijoje jie pristatė tyrimą „Wormwood as a sustainable resource for catalyst development“ (liet. Pelynas kaip tvarus išteklius katalizatorių kūrimui).

Konferencijoje buvo pristatyta 19 stendinių pranešimų. Pasak dr. I. Pitak, tai buvo viena įdomiausių ir naudingiausių konferencijos dalių, kadangi daug laiko skirta diskusijoms bei galimybei užduoti klausimus kolegoms iš kitų institucijų. Didelį jos susidomėjimą patraukė ispanų mokslininkų pristatytas tyrimas „Study of a Novel Aluminosilicate Catalyst in a 3D-printed Mould for Biodiesel Production“ (liet. Naujo aliuminosilikatinio katalizatoriaus, pagaminto 3D spausdintame inde, tyrimas biodujų gamybai), kuriame nagrinėjama katalizatorių gamyba naudojant 3D spausdinimo technologijas. Tai – kryptis, kurią tyrinėja ir LEI Medžiagų tyrimų ir bandymų laboratorija.

Pranešimų sesijos, skirtos katalizatorių temai, vadovai Wen Zhong ir Farzan Gity LEI atstovų teiravosi apie idėją kurti naujus biokatalizatorių gamybos metodus, o mokslininkai iš Turkijos ir Pietų Korėjos domėjosi gautų katalizatorių savybėmis, tokiomis kaip paviršiaus plotas, porų tipas ir dydis, elementinė sudėtis.

Medžiagų tyrimų ir bandymų laboratorijos mokslininkai buvo pakviesti dalyvauti ir 9-ojoje tarptautinėje konferencijoje „Materials Science & Nanotechnology“, kuri vyks 2026 m. birželio 22–23 d. Barselonoje, Ispanijoje.

Dr. I. Pitak birželio 17–18 d. taip pat dalyvavo projekto ROOTS (16-111.25.25) partnerių susitikime.