LEI mokslininkas apie situaciją Ukrainos AE karo akivaizdoje

Vasario 28 d., pirmadienio rytą, LRT Radijo laidoje „Aktualijų studija“ dalyvavo Lietuvos energetikos instituto branduolinės saugos ekspertas, Branduolinių įrenginių saugos laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas Algirdas Kaliatka. LEI ekspertas atsakė į klausimus apie galimos avarijos Ukrainos atominėse jėgainėse karo Ukrainoje metu poveikį aplinkai ir Lietuvai.

Laidos įrašo galite klausytis LRT mediatekoje:
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000203123/lrt-aktualiju-studija-ka-putinas-gali-padaryti-su-branduoliniu-atlieku-turincia-cernobylio-atomine-elektrine

Taip pat kviečiame skaityti ir šia tema LRT parengtą straipsnį LRT naujienų portale:
Ekspertai: branduolinė avarija Ukrainoje mažai tikėtina, didelio pavojaus Lietuvai nebūtų

Laidos anonsas:

Vladimiras Putinas jau kalba apie branduolinio ginklo panaudojimą. Be to, į Ukrainą įsiveržę Rusijos kariai kontroliuoja Černobylio atominę elektrinę. Elektrinės darbuotojai laikomi įkaitais.

Ukrainos prezidentūra sako, kad tai yra grėsmė visai Europai, nes branduolinių atliekų saugumas yra nežinomas.

Kodėl rusų kariams yra svarbu kontroliuoti neveikiančią elektrinę? Ekspertai pateikia keletą spėjimų – nuo šantažo įrankio ir karo trofėjaus ir purvinų bombų.

Ką Putinas gali padaryti su branduolinių atliekų turinčia Černobylio atomine elektrine? Ir ką reiškia jo žodžiai apie branduolinio ginklo panaudojimą?

Laidoje dalyvauja Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) viršininko pavaduotojas Darius Lukauskas, Lietuvos energetikos instituto branduolinės saugos ekspertas, Branduolinių įrenginių saugos laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas Algirdas Kaliatka, buvęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas, karybos ekspertas Darius Antanaitis, Radiacinės saugos centro direktoriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas, Ramunė Marija Stasiūnaitė.

Ved. Marius Jokūbaitis