LEI prisidėjo prie STEAM TEAM nacionalinio jaunųjų inžinierių čempionato rėmimo

Balandžio 26 d. Lietuvos inžinerijos ir technologijų asociacija (LINPRA) KTU inžinerijos licėjuje (Kauno Antano Smetonos gimnazijos pastate) organizavo STEAM TEAM nacionalinio jaunųjų inžinierių čempionato pusfinalį. Čempionato dalyviai per dvi valandas turėjo įvykdyti originalius inžinerinius sprendimus konstruojant Goldbergo mašinas. Institutas, kaip LINPRA narys, skyrė 500 Eurų paramą čempionato organizavimui ir prizus pusfinalio dalyviams.

Lietuvos energetikos instituto MTEPIPC vadovas dr. Rimantas Levinskas dalyvavo sukurtų Goldbergo mašinų vertinimo komisijoje. Inžineriniai sprendimai buvo vertinami pagal bazinius kriterijus – Golbergo mašinos grandis, jos vizualinį ir kūrybinį apipavidalinimą, dekoratyvų originalumą, sprendimų inovatyvumą ir mašinos sudėtingumą bei veikimo trukmę.

Renginyje dalyvavo net 7 komandos: dvi gimnazistų kategorijoje (iš Kauno Jono Basanavičiaus ir Elektrėnų „Versmės“ gimnazijų) ir penkios moksleivių kategorijoje (4 – iš Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos ir viena Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos). Ne visoms komandos pavyko iš pirmo bandymo „užkurti“ sukurtas mašinas, bet vertinimo komisija geranoriškai leido pasinaudoti papildomais bandymais ir vertino inžinerinių sprendimų visumą ir jų suderinamumą.

Kelialapius į finalinį čempionato etapą gimnazistų kategorijoje laimėjo Elektrėnų „Versmės“, o moksleivių – Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijų komandos. Visi dalyviai buvo paskatinti LINPRA ir LEI prizais. Vertinimo komisijos nariai UAB „ELINTA“ vadovas V. Jokužis ir R. Levinskas pakvietė visus čempionato dalyvius apsilankyti verslo ir mokslo institucijose ir iš arčiau susipažinti su jų veiklų specifika, tikintis, kad vizitų metu jie dar labiau susidomės inžinerinių mokslų studijomis.

Foto: Artūras Žukas