LEI talkins AB „Amber Grid“ kuriant vandenilio kompetencijų centrą

2022 rugpjūčio 19 d. Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius AB „Amber Grid“ ir Lietuvos energetikos institutas (LEI) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. LEI mokslininkai talkins AB „Amber Grid“ kuriant vandenilio kompetencijų centrą organizacijoje.

Nuo spalio mėnesio penkiolika vandenilio sričiai dedikuotų darbuotojų iš techninių padalinių, padedami LEI mokslininkų, pradės gilinti savo teorines ir praktines žinias vandenilio gamybos, saugojimo, elektrocheminės konversijos į elektros energiją ir šilumą, vandenilio transportavimo klausimais. Tikimasi, kad tai pagelbės AB „Amber Grid“ pritaikant esamą gamtinių dujų perdavimo infrastruktūrą darbui su vandeniliu ir kuriant naują, jau žaliojo vandenilio infrastruktūrą.

„Džiugu matyti, kad „Amber Grid“ realiais žingsniais siekia tapti vienu iš verslo lyderių Lietuvoje vandenilio technologijų srityje. Kompetencijos ir žinios apie vandenilio technologijų pritaikymą bei galimus iššūkius jas diegiant ir eksploatuojant yra būtinos, siekiant proveržio šioje srityje ir ambicingų įtakos klimatui mažinimo tikslų.“

– organizacijos iniciatyva džiaugėsi LEI direktorius Sigitas Rimkevičius.

„Džiugu, kad šia sutartimi pratęsiame sėkmingą bendradarbiavimą su LEI vandenilio veikloje, manau, bus dar ne viena veikla įtraukiant ir daugiau šalių, kartu kuriant sėkmingą vandenilio istoriją Lietuvoje!
Dėkoju LEI Vandenilio energetikos technologijų centro vadovui Dariui Milčiui ir jo komandai už indėlį, kad ši sutartis būtų pasirašyta.“

– sutarties pasirašymą komentavo AB „Amber Grid“ inovacijų direktorius Giedrius Barkauskas

Sutarties šalių vadovai LEI direktorius Sigitas Rimkevičius (kairėje) ir AB „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius (dešinėje). AB „Amber Grid“ nuotr.