LEI vyko projekto „Photovoltaic for All“ darbinis susitikimas

2023 m. balandžio 18-19 dienomis Lietuvos energetikos institute vyko Interreg Baltijos jūros programoje vykdomo projekto “Photovoltaic for All” (PV4All) darbinis susitikimas, kuriame lankėsi partneriai iš Vokietijos (Lawaetz-Foundation ir Centre for Energy, Construction, Architecture and the Environment Ltd.), Švedijos (Sustainable Business Hub Scandinavia AB) ir Suomijos (Benet Solutions Oy – Central Finland).

Susitikimo metu partneriai aptarė pirmojo projekto laikotarpio metu nuveiktus darbus bei planus sekančiam laikotarpiui, taip pat dalyvavo apskrito stalo diskusijoje kartu su Lietuvos saulės energijos asociacijos bei Lietuvos energetikos instituto atstovais, kur pasidalino esama patirtimi saulės energetikoje savo šalyse bei aptarė galimas vystymosi kryptis.
Projekto dalyviams buvo pristatyta LEI Žaliojo miestelio saulės jėgainė, aplankytos saulės jėgainės, kuriose įgyvendinti inovaciniai sprendimai individualiuose namuose, įmonėje UAB Termolink, o taip pat Sitkūnuose esančiame saulės parke.

Bendras projekto tikslas – sukurti modelius, kurie leistų plačiau naudoti fotovoltinę energiją ir, kaip alternatyvą, „žaliąją elektrą“ šilumos siurbliams ir vietinėms šilumos tiekimo sistemoms. Ypatingas dėmesys bus skiriamas gyventojų grupėms, organizacijoms ir įmonėms, kurios dar neatrado šios vis pingančios ir lengviau naudojamos energijos rūšies, iš dalies ir dėl to, kad ji ilgą laiką buvo brangesnė.