Lietuvos energetikos institutas pasaulinėje technologijų parodoje pristatė paslaugas verslui

Balandžio 23-27 d. Lietuvos energetikos institutas, kartu su MITA komanda bei 9 Lietuvos mokslo įstaigomis, kurias vienija tinklas OPEN R&D Lithuania, pristatė aktualiausius išradimus ir paslaugas verslui Hannover Messe parodoje Vokietijoje.

Jau antrus metus iš eilės Lietuvos energetikos institutas, atstovaujamas LEI technologijų ir paslaugų perdavimo vadybininko M. MIlieškos ir Vandenilio energetikos technologijų centro j.m.d. M. Urbonavičiaus, finansuojant projekto MITAP II lėšomis, kartu su MITA, KTU, VDU, ASU, VGTU, KU, VU ir FTMC atstovais, dalyvavo tarptautinėje pramonės parodoje „Hannover Messe 2018“, kur pristatė LEI mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatus, ieškojo užsakovų naujiems tyrimams ir potencialių partnerių bendradarbiavimui tarptautiniuose projektuose, didesnį dėmesį skiriant verslo ir pramonės įmonėms.

Pristatant LEI į verslo sektorių orientuotas paslaugas platinta dalomoji informacinė medžiaga, demonstruoti Plazminių technologijų laboratorijos ir Vandenilio energetikos technologijų centro MTEP eksponatai – įvairios paskirties keraminės dangos, didelio paviršiaus ploto aliuminio ir anglies milteliai, keraminio pluošto pavyzdžiai bei didelio susidomėjimo sulaukusi vandenilio sintezės, panaudojant vandens ir plazmoje aktyvuotų nanomedžiagų ir metalų/metalų hidridų reakcijas, technologija. Taip pat demonstruota video medžiaga pristatanti LEI Atviros prieigos centro kompetencijas bei teikiamas paslaugas.

LEI teikiamos paslaugos daugiausiai susidomėjimo susilaukė iš plazminėmis technologijomis, vandenilio energetika, biomasės tyrimais, išmaniaisiais tinklais besidominčių parodos lankytojų. Užmegzti nauji kontaktai su užsienio verslo, pramonės bei mokslo įstaigomis, kurie tikimasi ateityje virs bendradarbiavimu bei MTEP paslaugų užsakymais.

 

Lietuvos energetikos instituto atstovai Hannover Messe parodoje
Open R&D Lithuania stendas Hannover Messe parodoje (MITA nuotr.)
Lietuvos energetikos instituto stendas Hannover Messe parodoje
Lietuvos energetikos instituto stendas Hannover Messe parodoje (MITA nuotr.)