Lietuvos klasteriai Europos rinkai pristatė inovatyvią autocisterną

Gegužės 27 dieną „AB Astra LT“ pristatė novatorišką gaminį „Advanced Road Tanker“ iš ypatingų savybių turinčio nerūdijančio plieno pagamintą skystų maisto produktų gabenimui skirtą autocisterną.

AB „Astra LT“ komanda, bendradarbiaudama su LEI (Lietuvos energetikos institutu) ir klasterių FTD LT („Food Technologies Digitalization LT“) ir BACC (Baltijos automobilių detalių klasteriu) nariais bei kitais partneriais vykdė daug MTEP tyrimų, ieškodama naujų sprendinių, susijusių su saugiu skystų maisto produktų gabenimu keliais, sukūrė naują, lengvą ir ypač gerai izoliuotą autocisterną. Renginio metu potencialūs partneriai bei užsakovai buvo kviečiami gyvai susipažinti su naujojo gaminio prototipu, vyko tinklaveikos sesija. Renginys organizuotas bendradarbiaujant su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Atidarymo žodį tarė LR Susisiekimo ministerijos viceministrė Dr. Agnė Vaiciukevičiūtė. Renginį moderavo BACC valdybos pirmininkas Giedrius Valuckas. Jis pasidžiaugė, kad Lietuvoje turime didžiulį inžinerinės krypties potencialą, gebame sukurti išskirtinių savybių produktus, juos pagaminti ir pristatyti rinkai – autocisternos pardavimams jau prognozuojama sėkmė.

Renginio metu dr. V.Liesionis išsamiai pristatė inovatyvios autocisternos kūrimo ir gamybos procesą ir pasidžiaugė puikius rezultatus atnešusiu AB „Astra LT“ bendradarbiavimu su LEI ir KTU mokslininkais.

Atskirus pranešimus pristatė KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas dr. Andrius Vilkauskas ir LEI Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų perdavimo centro vadovas dr. Rimantas Levinskas.

Dr. R. Levinskas pranešime „Verslo ir tyrimų sinergija: ASTRA LT ir LEI atvejis“ renginio dalyviams papasakojo apie AB „Astra LT“ ir LEI 15 metų bendradarbiavimo istoriją, akcentuodamas 6 įvykdytus ir 3 besitęsiančius bendrus projektus, vienas iš kurių susijęs su šiame renginyje pristatytos autocisternos puspriekabės rėmo prototipo kūrimu iš LDX2101 dvifazio nerūdijančiojo plieno. Renginyje dalyvavo autocisternos-puspriekabės kūrimo projekto vadovas Institute, Branduolinių įrenginių saugos laboratorijos vyresnis mokslo darbuotojas dr. M. Šeporaitis ir jo komandos narys, vyresnis mokslo darbuotojas dr. R. Janulionis, atlikęs autocisternos struktūrinę analizę. UAB „Astra LT“ komandą su įspūdingu pasiekimu sveikino Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „LINAVA“ prezidentas R. Austinskas, kuris pasveikino ir mokslininkus, dalyvavusius autocisternos kūrimo projekte.

Po autocisternos pristatymo vyko speciali partnerių paieškos sesija, kurios metu AB „Astra LT“ kūrėjų komanda sulaukė didžiulio susidomėjimo bei su potencialiais užsakovais pradėjo diskusijas dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Lietuvos klasteriai ir renginyje dalyvavę verslo atstovai su užsienio svečiais aptarė bendrus interesus, galimas ateities bendradarbiavimo kryptis.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2022/06/03/news/lietuvos-klasteriai-europos-rinkai-pristate-inovatyvia-autocisterna-23564475