LITBIOMA išvažiuojamasis Mokslinės techninės tarybos posėdis LEI

2017 m. vasario 10 d. Lietuvos energetikos institute (LEI) įvyko pirmasis 2017 – tų metų Lietuvos biomasės energetikos asociacijos (LITBIOMA) išvažiuojamasis Mokslinės techninės tarybos (MTT) posėdis.

iš LITBIOMA pranešimo

Posėdį atidarė ir sveikinimo žodį tarė LEI direktorius Sigitas Rimkevičius, kuris pabrėžė bendradarbiavimo tarp Asociacijos ir Lietuvos energetikos instituto svarbą bei pasidžiaugė galimybe su LEI veikla supažindinti garbius Asociacijos mokslininkus.

Tarybos posėdyje dalyvavo 10 MTT narių, iš viso šiai tarybai priklauso net 12 mokslininkų bei ekspertų iš geriausių šalies universitetų, institutų. Galime pasidžiaugti, jog šiame posėdyje dalyvavo nemažai kviestinių svečių, tarp jų Vytauto Didžiojo universiteto dekanas doc. Saulius Mickevičius, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktorius prof. Vaidotas Lygis su kolege Jurgita Babiliene. MTT posėdyje taip pat dalyvavo Asociacijos valdybos narys, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas Remigijus Lapinskas. Renginį moderavo Asociacijos direktorė Vilma Gaubytė.

MTT posėdis buvo skirtas aptarti svarbiems klausimams tarp kurių planuojama mokslininkų kelionė į Švediją, MTT reglamento korekcijos, 2017 – tų metų planai ir iššūkiai. Šio posėdžio metu buvo pasirašyta konfidencialumo sutartis su UAB „Energy Advice“ direktoriumi dr. Vytautu Šiožiniu, kuris buvo oficialiai priimtas į MTT gretas.

Viena iš pagrindinių tarybos funkcijų– padėti Asociacijai spręsti iškilusius klausimus, dalyvauti numatant uždavinius, tikslus ir perspektyvas asociacijos veiklai. Taigi susitikime buvo aptarti ir Asociacijos nariams aktualūs klausimai dėl priešgaisrinių saugos taisyklių, kurios reglamentuoja biokuro sandėliavimą, bei dėl įvežtam biokurui taikomų radiacinės saugos normų. Taryba siekia ir rūpinasi, kad Asociacijos įmonių veikla būtų sėkminga, konkurencinga, turėtų paklausą – todėl deda daug pastangų kylančių klausimų sprendimui.

Po oficialiosios susitikimo dalies MTT nariai turėjo progą susipažinti su LEI veikla. Mokslininkai apsilankė vandenilio energetikos technologijų centre, atsinaujinančių išteklių ir efektyvios energetikos, plazminių technologijų, šilumos įrenginių, branduolinės inžinerijos bei degimo procesų laboratorijose.

Informaciją apie MTT galite rasti čia.