„Mokslo sriuba“ mokslo populiarinimo tekstų konkursas pratęstas iki gegužės 15 d.

Domiesi mokslu ir technologijomis? Nori kitiems papasakoti apie savo mėgiamą sritį? Galbūt nori ją dar geriau suprasti? Arba įžvelgi problemas, su kuriomis susiduria mokslas Lietuvoje ar pasaulyje? Dabar puikus šansas atskleisti šias įdomybes visuomenei! Klimato krizė, atsinaujinanti energetika, virusų pasaulis, NASA Artemis misijos į Mėnulį, genų inžinerija, dirbtinis intelektas, kaip mus veikia stresas – mokslininkai tyrinėja daugybę sričių. Griebk plunksną, rašiklį ar klaviatūrą ir papasakok apie mokslą įdomiai.

Mokslo popiliarinimo iniciatyva „Mokslo sriuba“ kartu su „Konstanta42“ ir kitais partneriais skelbia jau devintus metus organizuojamą tradicinį mokslo populiarinimo tekstų konkursą. Organizatoriai tekstų laukia iki 2022 m. gegužės 15 d. 23:59:59 adresu konkursas@konstanta.lt.

„Tam, kad ilgalaikėje perspektyvoje galėtume reikšmingai stiprinti Lietuvos kariuomenę ir valstybę, mums reikia daugiau mokslo pažangos, daugiau išradimų, daugiau aukštųjų technologijų startuolių. O tam reikia daugiau mokslo populiarinimo, daugiau norinčių studijuoti fiziką, biotechnologijas ir kitas sritis. Su šiomis mintimis kviečiu dalyvauti mokslo populiarinimo konkurse. Atskleiskime mokslo grožį ir sudominkime moksleivius! Tikiu, kad tai gali prisidėti prie saugesnės ir sėkmingesnės Lietuvos ateities bei didesnių galimybių padėti kaimynams.“ – sako „Mokslo sriubos“ vedėjas bei vienas iš konkurso organizatorių Ignas Kančys.

Konkurso tikslas – populiarinti mokslą, skatinti mokslu besidominčius žmones populiariai pristatyti mokslo atradimus bei ugdyti jų gebėjimus tai daryti. Darbus vertins įvairių sričių Lietuvos mokslininkai, mokslo žurnalistai ir komunikatoriai. Vertintojai iš LEI:
– LEI direktoriaus pavaduotojas dr. Rolandas Urbonas;
– LEI Vandenilio energetikos technologijų centro vadovas dr. Darius Milčius;
– LEI Hidrologijos laboratorijos v.m.d. dr. Diana Meilutytė-Lukauskienė.

Geriausi darbai bus apdovanoti rėmėjų prizais.
Lietuvos energetikos instituto skiriamas prizas – ekskursija su mokslininku po Lietuvos energetikos instituto Vandenilio energetikos technologijų centrą klasei, draugams ar šeimai (grupėje gali būti iki 10 asmenų) ir 40 EUR vertės dovanų kuponas knygoms.

Su konkurso taisyklėmis galite susipažinti čia: http://mokslosriuba.lt/kartumesgalime/mokslo-populiarinimo-konkursas-2022/