Utenos ir Žiežmarių moksleiviai institute supažindinti su vėjo energetika

Spalio 10 ir 12 dienomis Atsinaujinančių išteklių ir efektyvios energetikos laboratorijoje lankėsi Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos 2 klasių gimnazistai ir Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazijos ketvirtokai.

Mokinių itin pamėgtos edukacinės programos „Pagauk vėją” teorinėje dalyje supažindinta su vėjo elektrinių gamybos ir statybos ypatumais, veikimo principais ir naujausiomis technologijomis.

Praktinių užsiėmimų metu mokiniai dalyvavo energijos gamybos varžybose: sukonstravo vėjo elektrinių modelius, kurių sparnus suko ventiliatoriaus sukurti oro srautai. Nepriklausomai nuo amžiaus, tiek vyresnieji, tiek mažieji entuziastingai fiksavo generatoriaus įtampos parodymus, kurie lėmė jų pagaminto vėjaračio efektyvumą. Komandos, kurių pagamintos mentės buvo efektyviausios formos, o vėjo elektrinių modelių pagamintos energijos kiekis didžiausias, buvo apdovanotos atminimo dovanėlėmis.

Edukacinė programa „Pagauk vėją” yra viena iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro vykdomo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra” programų.