Paskelbti programos „Horizontas Europa” dokumentų projektai

Europos Komisija išplatino programos „Horizontas Europa“ pasiūlymą.
Programos dokumentų projektus galima rasti nuorodoje:
https://ec.europa.eu/commission/publications/research-and-innovation-including-horizon-europe-iter-and-euratom-legal-texts-and-factsheets_en

Liepos 17-18 d. neformalioje Konkurencingumo Taryboje ministrų diskusijos metu vyks apsikeitimas nuomonėmis dėl pateikto Horizontas Europa (2021-2027) pasiūlymo. Šalys yra kviečiamos išsakyti savo nuomonę apie pagrindinius susirūpinimą keliančius programos aspektus.

Raginame pradėti analizuoti pateiktus dokumentus ir teikti LR Švietimo ir mokslo ministerijai pastabas/siūlymus dėl jums nepalankių nuostatų.

Keliame tikslą, kad būsimojoje programoje būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos Lietuvos mokslininkams dalyvauti Horizonto projektuose. Siekiame kad įtraukties didinimas eitų nuosekliai, kaip horizontalus veiksmas visose programos dalyse.

Jeigu turite esminių pastebėjimų dėl savo mokslininkams nepalankių programos nuostatų, informuokite. Pastabas įtrauktume į Lietuvos poziciją ,pristatomą Konkurencingumo Taryboje liepos 16-17 d.

Jūsų siūlymų Konkurencingumo tarybos pozicijai laukiame iki liepos 6 d.

Pateikti programos dokumentai toliau bus svarstomi 2018 m. rudenį.

Microsoft Powerpoint presentation EK pasiūlymo skaidrės (.pptx)

Pastabas ir siūlymus dėl programos prašome pateikti iki 2018 m. rugsėjo 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijai raštu ir el. paštu europoshorizonas@smm.lt.

Daugiau informacijos apie „Europos horizonto“ programą ir visus programos dokumentus Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje (žr. nuorodą http://www.smm.lt/web/lt/mokslas/europos-horizontas/dokumentai).