Patvirtintas Slovėnijos – Lietuvos mokslininkų bendradarbiavimo projektas

Patvirtintas Slovėnijos – Lietuvos bendradarbiavimo projektas, kuriame dalyvauja Lietuvos energetikos institutas ir Slovėnijos tyrimų institutas InnoRenew CoE.

Projekto tikslas yra Molekulinės dinamikos, skaitinės hidrodinamikos ir tankio funkcijų metodais tirti medienos ląstelių pralaidumą vandens molekulėms dėl akvaporininių vandens kanalų ir tokiu būdu modeliuoti vandens išgaravimą ir sugėrimą.

Gauti duomenys bus panaudoti kuriant medienos savybių matematinius modelius kontinuumo metodui ir leis geriau suprasti hidroskopines ir mechanines medienos savybes. LEI tyrimų kryptis bus molekulinės dinamikos metodų taikymas.

Lietuvos energetikos instituto mokslininkai tikisi, kad tyrimų rezultatus bus galima taikyti medienos džiūvimo uždaviniuose, didinant medienos dirbinių ilgaamžiškumą.

Plačiau apie projektą: https://innorenew.eu/project/understanding-hygroscopic-properties-wood-multiscale-modeling/

InnoRenew CoE yra nepriklausomas tyrimų institutas, įsteigtas 2017 m. Šio instituto mokslinių tyrimų laukas yra atsinaujinančios medžiagos ir tvarūs pastatai. Instititas išsiskiria novatorišku požiūriu į medieną ir jos naudojimą.