Oficialiai patvirtinti du bendri RTO Lithuania mokslo asociacijos narių projektai Žaliojo kurso tematikoje

Asociatyvi nuotrauka: ūglys vazone pilname monetų
Acociatyvi nuotr.

Šiandien oficialiai patvirtinti du bendri RTO Lithuania mokslo asociacijos narių (institutų) projektai Žaliojo kurso tematikoje. Šiuos tarp-institutinius projektus savo lėšomis finansuoja Fizinių ir technologijos mokslų centras, Lietuvos Energetikos Institutas ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras.

Pirmoji temaAerozolio juodosios anglies išsiskyrimo iš biokuru kūrenamų įrenginių ir nusėdimo ant medžių lapijos tyrimas, kurią koordinuos Steigvilė Byčenkienė, Valda Araminienė ir Eugenija Farida Dzenajavičienė.
Antroji temaAugalų patogenų specifinių parametrų bazės sukūrimas ligų diagnostikai nedestrukciniais metodais, kurią koordinuos Alma Valiuškaitė, Virginijus Bukauskas ir Darius Milčius.

Džiaugiamės, kad pagaliau startavo jungtinė mokslinių tyrimų programa, skirta trijų institutų mokslininkų bendrom idėjom realizuoti. Tikiu, kad šios pradinės investicijos išaugs į tolimesnes nacionalinių ir tarptautinių projektų paraiškas ar produktus rinkoje, kurie prisidės prie globalių, klimato kaitos, atsinaujinančios energetikos ir saugios visuomenės iššūkių sprendimo, – teigia Mokslinių tyrimų ir technologijų organizacijų asociacijos (RTO Lithuania) Valdymo tarybos pirmininkas Sigitas Rimkevičius.