
Praktikos tikslas – įgyti teorinių ir praktinių įgūdžių atliekant įvairių medžiagų paviršiaus struktūros ir cheminės sudėties tyrimus naudojant SEM/EDS metodus, išmokti savarankiškai analizuoti mėginių paviršius, nustatyti medžiagų elementinę sudėtį ir interpretuoti gautus duomenis bei suprasti, kaip struktūriniai parametrai ir elementinė sudėtis įtakoja medžiagų savybes ir elgseną.
Praktikos metu susipažįstama su SEM/EDS analizės metodu bei įranga.
Išmokstama:
– nustatyti, kada ir kaip taikyti konkrečius bandinių paruošimo, peržiūros ir EDS analizės metodus įvairioms laidžioms ir nelaidžioms medžiagoms;
– savarankiškai valdyti ir suderinti SEM techninę ir programinę įrangą, kad būtų pasiekti optimalūs rezultatai;
– savarankiškai, reguliuojant parametrus, atlikti tiriamų medžiagų EDS analizę skirtingais metodais, kiekybiškai įvertinant elementinę sudėtį. Taip pat savarankiškai apžvelgti ir išanalizuoti SEM ir EDS duomenis bei suformuluoti hipotezes integruojant SEM vaizdus su EDS elementų žemėlapiais.