Plazminių ir aeroponikos technologijų taikymas augalų biomasės prieaugiui ir biologiškai aktyvių medžiagų išeigai didinti – AEROPLASMA (S-MIP-23-8)

Projekto programa
Vykdymo laikotarpis
2023.05.01 - 2025.04.30
Projekto statusas
Vykdomas
Projekto lentelė
Lietuvos mokslo taryba

Projekto „Plazminių ir aeroponikos technologijų taikymas augalų biomasės prieaugiui ir biologiškai aktyvių medžiagų išeigai didinti“ tikslas – padėti pagrindus naujai žemdirbystės technologijai, taikančiai vandens, augalų ir augalų sėklų apdorojimą plazmos išlydžiu ir šių metodų pritaikymą aeroponiniam kultivavimui. Planuojama sukurti ir išbandyti du naujus plazminius prietaisus plazma aktyvuoto vandens (PAV) gamybai, apibūdinti gaunamo PAV cheminę sudėtį ir stabilumą, optimizuoti įvairių augalų apdorojimo plazma ir PAV protokolus, įskaitant sėklų apdorojimą, sodinukų laistymą ar antžeminės dalies purškimą, taip pat aeroponinio auginimo terpės papildymą PAV. Bus ivertinta, kaip plazma aktyvuoto vandens taikymas, taip pat PAV derinys su sėklų apdorojimu plazma veikia antrinį metabolizmą ir auginamų augalų produktyvumą įvairiomis sąlygomis. Tokio tyrimo reikšmingumą lemia taikomoji rezultatų svarba – naujos žinios praplės supratimą apie augalų atsaką į stresą ir bus vertingos kuriant inovatyvius tvarios agrobiotechnologijos metodus.

 
Raktažodžiai: aeroponika, plazma, plazma aktyvuotas vanduo, augalų sėklos, antriniai metabolitai

Akronimas: AEROPLASMA

Projekto ID: S-MIP-23-8

Projekto numeris LEI vidaus apskaitoje: 15-2131.23.25

 

Koordinatorius: Vytauto Didžiojo universitetas

Partneriai: Lietuvos energetikos institutas

Finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba (LMT), priemonė – Lietuvos mokslo tarybos parama moksliniams tyrimams, Mokslininkų grupių projektai.

Projekto vykdytojai

Vardas, pavardė kabinetas tel. nr. el. paštas

Instituto atstovas
 
Liutauras Marcinauskas 109-LK +37037401895 Liutauras.Marcinauskas@lei.lt

Projekto vykdytojai
 
Andrius Tamošiūnas 232-AK +37037401999 Andrius.Tamosiunas@lei.lt
Mindaugas Aikas 06-LK +37037401867 Mindaugas.Aikas@lei.lt