Konferencija LR Seime „Lietuvos savivaldybių ateitis – žalioji transformacija“

Data2024-06-17
VietaLR Seimo Konstitucijos salė


Kviečiame 2024 m. birželio 17 d. dalyvauti konferencijoje „Lietuvos savivaldybių ateitis – žalioji transformacija“, kuri vyks LR Seimo Konstitucijos salėje. Konferencijoje dalyvaus 24-ių Žaliųjų savivaldybių merai ir savivaldybių tinklo koordinatoriai. Konferencijoje pranešimus skaitys Aplinkos, Susisiekimo ir Energetikos ministrai, verslo ir mokslo atstovai. Renginys suburs savivaldybių, verslo ir mokslo lyderius į diskusiją, kaip pasiekti, kad savivaldybės taptų draugiškomis aplinkai ir žmonėms vietomis, kur gera gyventi, kurti ir dirbti.

2021 m. lapkričio mėn. Seime įkurta laikinoji parlamentinė grupė „Žaliosios savivaldybės – 2030”, kurios tikslas – paskatinti šalies savivaldybes siekti ambicingų tikslų tapti klimatui neutraliomis iki 2030 m. Praėjusiais metais įkurtas Lietuvos Žaliųjų savivaldybių tinklas, prie kurio jau prisijungė 24 savivaldybės. Siekiama, jog tai prisidės įgyvendinant Europos žaliojo kurso tikslą iki 2050 m. pasiekti, kad Europa taptų neutraliu klimatui žemynu bei Lietuvos Respublikos XVIII vyriausybės siekio, kad pirmasis neutralaus poveikio klimatui ir beatliekis Lietuvos miestas atsirastų iki 2030 m.

Renginį moderuos Seimo narys Andrius Bagdonas ir Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius Romualdas Petraitis.

PRELIMINARI PROGRAMA: