Kraujo donorystės diena LEI

Data2017-03-29
VietaLietuvos energetikos institutas, Breslaujos g. 3, Kaunas, Konferencijų salė

Sakoma, kad savanorišką veiklą sieja bendruomenės narių susibūrimas kokiam nors tikslui, pavyzdžiui, siekis paremti tuos, kuriems tikrai reikia pagalbos, kuriems mes esame, galbūt, paskutinė viltis.

Ta proga Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santariškių klinikų Kraujo centras siekia suteikti visuomenei kuo daugiau informacijos apie kraujo donorystę. Norėdami padėti sergantiems kraujo vėžiu, ar ligoniams operacijų metu, po kaulų čiulpų transplantacijų, mažiesiems pacientams iš Vaikų ligoninės, kviečiame savanoriškai donorystei.

2017 m. Kovo mėn. 29 d. nuo 13.30 iki 17.00 val. kviečiame visus norinčius prisijungti prie šios gražios ir viltį  puoselėjančios idėjos, pasidalinti gerumu – tapti kraujo donorais Lietuvos energetikos institute.

Kraujo davimo procedūra yra visiškai saugi, greita ir nesudėtinga – jus aptarnaus ir konsultuos patyrę specialistai (1 asm. registracija, patikrinimas ir procedūra užtruktų vos apie 30 min.). Svarbiausia prieš tai būti pavalgius, išgėrus daugiau skysčių ir geros nuotaikos!

Atmintinė donorams:

Pasiruošimas donorystei:

  • Gerai išsimiegokite.
  • Sočiau pavalgykite.
  • Išgerkite daugiau skysčių, kad papildytumėte kraujo tūrį, kurio neteksite (venkite arbatos, kavos ar kitų kofeino turinčių gėrimų).
  • Valgykite daug geležies turinčio maisto – raudonos mėsos, žuvies, vištienos, kepenų, pupelių, razinų, riešutų, žalialapių augalų.
  • Prieš donorystę venkite riebaus maisto: mėsainių, keptų bulvyčių, ledų, cepelinų, bulvinių blynų. Kai kuriuos infekcinių ligų kraujo tyrimus gali iškreipti riebiosios dalelės esančios kraujyje – lipidai, kurie atsiranda kraujyje ir būna jame keletą valandų pavalgius riebaus maisto. Dėl šios priežasties, kartais gaunamas klaidingai teigiamas infekcinės ligos tyrimo atsakymas ir dėl to Jūsų dovanotas kraujas bus įvertintas kaip netinkamas.

Duodant kraujo:

  • Dėvėkite rūbus, kurių rankoves galima nusmaukti virš alkūnės.
  • Pamėginkite prisiminti „geriausią“ veną iš kurios ėmė kraują ankstesniais kartais.
  • Prisiminkite, kad Jūsų padovanotas kraujas gali išgelbėti gyvybę ir padėti sunkiai sergantiems žmonėms, ir atsipalaiduokite – juk Jūs darote gerą darbą!

Jei turite klausimų, visada kreipkitės į DONORŲ ORGANIZATORIUS
Informacija telefonu: 8 6 21 153 44