RenOnBill projekto informacinis renginys/diskusija

Data2021-10-27
VietaLietuvos energetikos institutas / Virtualus


REGISTRACIJA: Čia
VIETA: MS Teams aplinkoje (nuoroda bus atsiųsta artėjant renginiui) ir Lietuvos energetikos institute (didžioji salė), Breslaujos g. 3, Kaunas – rinkitės jums priimtiną.

Lietuvos energetikos institutas kviečia į informacinį renginį, kurio metu renginio dalyviai bus supažindinami su artimiausiais programos „Europos horizontas“ energetikos tematikos (5-as klasteris) bei Climate Neutral and Smart Cities misijos kvietimais.

TAIP PAT vyks diskusija tema:

Gyvenamųjų pastatų modernizavimo apmokant per sąskaitas už energiją: iššūkiai ir galimybės

Gyvenamųjų pastatų modernizavimas apmokant per sąskaitas (on-bill schemes (OBS)) už energiją yra lankstus ir novatoriškas sprendimas, paspartinti renovaciją Europos Sąjungos gyvenamųjų pastatų sektoriuje. Taikant OBS schemą sąskaitos už energiją yra naudojamos kaip priemonė pastatų renovacijos investicijoms grąžinti. Tai tuo pačiu teikia naują verslo galimybę energetikos įmonėms bei finansų įstaigoms. Žengdamos į šią rinkos nišą, energetikos įmonės bei finansų įstaigos gali padidinti savo klientų skaičių, įtvirtinti savo pozicijas renovavimo rinkoje bei išplėsti savo tvarių paskolų ir paslaugų pasiūlymų portfelį.

Per pastaruosius metus OBS schema buvo sėkmingai taikoma renovuojant gyvenamuosius namus Šiaurės Amerikoje. RenOnBill projekto vykdymo metu buvo įvertintos galimybės OBS schemą taikyti Europoje. Atsižvelgus į reikšmingas skirtybes parengtas rinkinys verslo modelių, kurie turėtų potencialo paskatinti renovacijos mastą. Parengti verslo modeliai, jų charakteristikos bei taikymo galimybės bus trumpai pristatyti, o vėliau vyks diskusija apie pagrindinius modelių taikymo iššūkius Lietuvoje ir kokie galėtų būti sprendimai juos įveikti.

 

Kam šis renginys galėtų būti naudingas?

Pagrindinės tikslinės grupės yra energetikos įmonės, savivaldybės, finansų įstaigos ir kitos suinteresuotosios pusės besidominčios bendradarbiavimu su LEI projektinėse veiklose bei inovacijų plėtroje.

Dienotvarkė

Pranešėjai/moderatoriai: dr. Aušra Pažėraitė ir dr. Rolandas Urbonas, Lietuvos energetikos institutas

Daugiau informacijos galite rasti apsilankę https://www.renonbill.eu/.
Jei turite klausimų, kreipkitės į dr. Aušrą Pažėraitę (
ausra.pazeraite@lei.lt) arba dr. Rolandą Urboną (rolandas.urbonas@lei.lt).

 

RenOnBill partneriai: